Ağustos Favorilerim – August Favourites

Ağustos Favorilerim – August Favourites

Bugün süzlerle uzun süreden beri yapmak istediğim bir şeyi yapıp geçtiğimiz ay en çok hangi ürünleri sevdim bunu paylaşmak istiyorum. Karşınızda Ağustos favorilerim!

August favourites time!

 

 

Giorgio Armani Luminous Silk – Makeup Forever HD: İlk olarak hakkında yazmam gereken kombin kesinlikle nişan günümde de kullandığım bir fondöten karışımı. Giorgio Armani Luminous Silk ve Makeup Forever Hd fondöteni 1e 1 ölçüde karıştırarak uyguluyorum bu aralar. Bunun nedeni aslında tamamen kendime uygun bir renk tutturma çabası ama gerçekten de harika bir formül çıkıyor ortaya. Eğer ipek gibi, orta kapatıcılıkta ve fotoğraflarda harika çıkan ürünler arıyorsanız ikisine de göz atabilirsiniz. Yağlı cilt için aslında ikisi de pek uygun değil, 3-4 saat sonra mutlaka parlama yapıyorlar ama o kadar güzeller ki bence yine de biraz pudra ile tolere edilebilir. Eğer kuru, normal veya karma cilde sahipseniz mutlaka ikisinden birini deneyin derim!

Giorgio Armani Luminous Silk – Makeup Forever HD: Probably the best combo for days that you know you will be photographed non-stop. I love both these foundations so much even though they are not amazing for oil control. They give such beautiful finish to the skin that I am willing to powder every 3-4 hours. Giorgio Armani Luminous Silk one has a slightly better texture that sets after couple of minutes so that would ideally be my go-to one if money was not a problem, but at the moment, since I am in between shades, I make do.

 

 

Bobbi Brown Shimmer Brick ‘Apricot’: Bu allığı-aydınlatıcıyı aslında Bobbi ilk bu ürünleri piyasaya sürdüğünde almıştım, yani yaklaşık 4-5 sene önce. İlk aldığımda bundan başka hiçbir şey kullanmadığımı hatırlıyorum, fakat sonra nedense unutmuşum. Bu ay bu ürünü resmen yeniden keşfettim. Cilde verdiği inanılmaz ışıltı ve renk gerçekten rakipsiz. Ne gözenekleri ön plana çıkartıyor, ne de cildinizi yağlı gösteriyor. Bir tek bununla, allık ve aydınlatıcı işini tek hamlede çözebiliyorum. Rengini beğendiyseniz ama acele edin, bu renk sınırlı sayıda üretim olarak gelmiş bu sezon.

Bobbi Brown Shimmer Brick ‘Apricot’: I remember when I first bought this, I really did not use anything else for weeks! I remember loving it very much but somehow it just got lost in my stash and forgotten. This month I managed to shop my stash and remember its gorgeousness once again, and now I am addicted! This gives the most amazing glow to the cheeks without emphasising the pores or making you look oily. Unfortunately limited edition, so I would dash to the counter!

 

 

Dior Fluid Stick ‘Rieuse’: Bu renge ve dokuya bayılıyorum. Detaylı yazım için buraya tıklayabilirsiniz.

Dior Fluid Stick ‘Rieuse’: Love this shade and formula. For more information you can read my post here.

 

 

Peter Thomas Roth Kükürtlü Maske: Bu maskeyi Peter Thomas Roth ürünlerinin eczaneme geldiğini görünce denemek istedim. Akneli ve sivilcelenmeye müsait ciltler için olduğu, yağ emici ve temizleyici bir formüle sahip olduğu yazıyor üzerinde. Kükürtün sivilcelere iyi geldiğini uzun süredir biliriz zaten, bu maske de gerçekten çok etkili. Kesinlikle hassas veya kuru ciltlere göre olduğunu düşünmüyorum, benim bile hiç hassas olmayan cildimde zaman zaman yanma yapabiliyor ama uyguladıktan hemen sonra cildimi pürüzsüz ve tertemiz hissediyorum. Kocaman, sistik bir sivilceniz varsa bu maske onu küçültmüyor tabi ki (ona en iyi gelecek şey antibiyotiktir zira) ancak minik cilt sorunları için ideal.

Peter Thomas Roth Sulfur Masque: I picked up this mask after discovering my pharmacy started carrying the brand. This mask does an amazing job clearing up the minor imperfections on the skin, leaving the skin feeling extremely clean and smooth. However, I really do think this will not float the boat of those with sensitive skin as it even tingles my skin sometimes, which by no means is sensitive. If it gets too close around my eyes, they really burn!

 

Ağustos Favorilerim - August Favourites

Ağustos Favorilerim – August Favourites

 

Caudalie Dudak Nemlendiricisi: Nuxe Reve de Miel in eğer siz de benim gibi nemlendirici özelliklerine bayılıp dokusunu zaman zaman fazla yoğun buluyorsanız buna bir göz atın derim. Hem akşam yatmadan sürdüğümde sabah hala dudaklarımda oluyor, hem dudaklarımı yumuşacık yapıyor, hem de uygulaması çok kolay. Küçük bir kavanoza parmağınızı daldırmak durumunda kalmadan rahatça uygulayabiliyorsunuz.

Caudalie Lip Conditioner: If you are like me and do not like the thick texture of Nuxe Reve de Miel, then do give this a go. This smells yummy and when I apply it at night I wake up with amazingly soft lips and I can still feel the product on them. The fact that you do not have to dunk your finger in a jar to apply it is of course a bonus.

 

 

Klorane Mango Butter Saç Kremi: Bu ürün beni gerçekten çok şaşırttı diyebilirim. Duşta ıslak saçınıza uygulayıp sadece 2-3 dakika beklettiğiniz bir üründen inanın saçınızı bu kadar yumuşatmasını bekleyemezsiniz! Ama işe yarıyor ve gerçekten de o 2-3 dakika sayesinde saçlarım ipek gibi, yumuşacık oluyor. Balyajlı, mısır püskülü saçlarım için bundan sonra vazgeçilmezim.

Klorane Mango Butter Conditioner: This product really took me by surprise. I had no clue that any kind of hair conditioner would be able to make my hair this soft as it only stays on for a couple of minutes. But this really does make a huge difference and from now on it will for sure be one of my favourite hair products. If you have very dry, frizzy, damaged hair like mine then I suggest give this a try!

 

xox