Bitirdiklerim #6 – Empties #6 (Makeup and Skincare)

Bitirdiklerim #6 - Empties #6

Bitirdiklerim #6 – Empties #6

Çok uzun bir aradan sonra sonunda bloga geri dönmeye vakit bulabildim. Yokluğum sırasında düğünüm oldu, evlendim ve hemen arkasından gelen bebek haberimizle koşturmacam bir türlü bitemedi. Lafı çok uzatmadan son birkaç aydır biriktirdiğim çöplerimle buradayım :) Bitirdiklerim #6. Bundan sonra bu kadar uzun bir ara vermeyeceğime emin olabilirsiniz.

After a break that proved to be way too long I am finally back! I managed to squeeze in a wedding and a baby in between but I really do not wish to be gone for this long ever again. Without too much rambling let me get on with my latest empties.

 

Bitirdiklerim #6 - Empties #6

Bitirdiklerim #6 – Empties #6

 

Dolce and Gabbana Desert Bronzing Powder: Bu bronzerı aslında üzerindeki bakır rengi overspray ışıltıya kanıp almıştım, altından bildiğimiz normal koleksiyon ürünü bronzer çıktı. Dokusu fena değil ancak rengini çok da sevmemiş olmama rağmen bitirdim. Bir daha almam.

The reason I bought this bronzer was mainly the overspray. The bronzer underneath was just too average for my liking to deserve a second purchase.

 

Tanya Burr Lipgloss: Merakımdan aldığım bu ürüne verdiğim paraya yazık, zaten raf ömrünün 3 ay olmasından şüphelenmiştim, ilk aldığımda rengi ve dokusu hoşuma gitmişti ancak ne yazık ki çok çabuk bozuldu, bunu bitiremeden atıyorum.

The 3 month shelf life was fishy to being with but after a couple of months this lipgloss completely changed in colour, smell and consistency. Tossing it.

 

Maybelline Falsies Waterproof Mascara: Japon maskaralarından sonra her daim favorim. Hem fiyatı uygun, hem de düz ve ince kirpiklere kıvrıklık ve hacim veriyor. Yeni bir tane aldım bile.

My all time favourite mascara if the Japanese ones are out of my reach. I always have multiple back ups of this stuff stashed in my drawers.

 

Loreal Miss Manga Mascara: Düz kirpikleri kıvrık tutuyor ancak hacim konusunda bu maskara hiç iyi değil, plastik fırçasından da tahmin edilebileceği gibi sıska kirpik sonucu veriyor.

This was very nice to hold a curl but it did not give the slightest volume to my lashes.

 

Perricone Md Vitamin C Eye Serum: C Vitamini oranı aşırı yüksek olmayan oldukça hafif dokulu bir serum. C vitamini serumlarının ömürleri genelde kısa olduğu için bir süre sonra gözüme sürerek bitiremeyeceğimi anladım ve tüm yüzüme sürerek bitirdim. Genel olarak memnun olduğum bir ürün.

This serum is a nice and lightweight vitamin C serum. I could not manage to finish it only applying to my eyes so the last months were passed slathering this all over my face.

 

Tom Ford Lip Color Shine “Bare”: Soğuk alt tonlu, az pigmentli ve bol ışıltılı bir şeffaf ruj. Çok kısa sürede bitirdim bu anlamda ömrü çok uzun değil.

I loved this sheer lip colour. It was very moisturising, had a nice slip to it and the colour was a very nice cool shimmery nude. I went through it within a couple of months though so I do not think I will be repurchasing it anytime soon.

 

Phyto Phytocyane Shampoo: Hamileliğimin en başından beri saçlarımı korumak amaçlı düzenli kullandığım bir şampuan, bence dökülmemi kesti ve saçlarımı canlandırdı. Bunun yanında destek olarak bakım ampullerini de kullanıp kutularca bitirdim. Hala haftada 2 kere aynı şampuanı kullanıyorum uzunca bir süre de böyle gidecek gibi.

From the very beginning of my pregnancy I have been using this stuff twice a week. It really helped with my mild hair loss. I think this will be in my stash for the upcoming years.

 

Bobbi Brown Brow Shaper: Bu ürünün renginden, kaş tellerine hacim vermesinden ve tutuculuğundan çok memnun kaldım. Elimde hazır bir Mac kaş maskarası olduğu için şimdilik onu kullanıyorum ama bitince bundan alırım. Fırçasının küçük ve konik şekilde olması da bence büyük kolaylık.

I loved the colour and the brush of this brow mascara. It holds the brows in place nicely and gives believable volume to them. Much better than Benefit Gimme Brow in my opinion as the latter one gave me nice red bumps in between my brow hairs.

 

Clinique Airbrush Concealer: Bu ürün koyu göz altlarınız yoksa hem kapatmak hem de aydınlatmak açısından iyi, pudra ile sabitlediğimde de çizgilerime dolmuyor. Ancak bence bu ürünün çok daha iyi versiyonu By Terry Touche Veloutee. Yurtdışından temin imkanınız varsa mutlaka By Terry versiyonunu deneyin derim.

A Lisa Eldridge inspired purchase. If you do not suffer from dark under eyes this will do the job but I still much prefer the better version of this: By Terry Touche Veloutee.

Art Deco Eyeshadow Base: Bu far bazı hafif pembe tonlu, ışıltılı ve farı gayet iyi bir şekilde sabitliyor. Nars far bazı aksine göz kapaklarımda ekstra bir kurumaya veya egzamaya da neden olmadı. 2 sene boyunca kullanıp ancak bitirebildim.

Nothing to write home about. This did not overly dry my eyelids and held the eyeshadow nicely. My favourite one is still the UD Primer Potion.

 

Maybelline Gel Eyeliner: Gayet iyi bir ürün ancak bence en iyi jel eyeliner yine de Bobbi Brown. Bu ürün biraz daha çabuk kuruyor.

The faster drying and less slippery version of the Bobbi Brown Gel Eyeliner. I much prefer the latter one.

Tretin: Bu benim senelerdir kullandığım ve vazgeçemediğim retinol kremim. Eczanelerde satılıyor. Bu ürünü hamileliğimden önce bitirmiştim, bir daha da almadım. Hamilelik boyunca retinol kullanımı fetusta anomalilere sebep olduğu için yasak.

This was a tube of my favourite retinol that I finished before my pregnancy. Retinol during the pregnancy and nursing months is a big no-no so I did not bother repurchasing it just yet.

Shu Uemura Cleansing Oil: Bu benim en sevdiğim makyaj ve cilt temizleme yağı kesinlikle. Her fırsatım olduğunda Uzakdoğudan mutlaka stokluyorum. Her gece iki stepte yaptığım cilt temizleme rutinimin ilk üyesi hep bu. Ülkemizden bulunabilecek bir muadil The Body Shop Camomile Cleansing Oil olabilir.

Love, love love this stuff. Always stock up when I go to Far East. This is the first step of my double cleanse every single night.

 

xo Farfarella

 

 • Basak Celik

  Tretin’i günlük nemlendirici olarak mı kullanıyorsun? Retinol deyince merak ettim :) sevgiler!

 • Commedia dell’Arte

  Ben de Acnenlyse kullanıyorum, Tretin’i geçen sene bir türlü piyasada bulamamıştım… Ben her zaman değil de, cildimin çok çıldırdığı zamanlarda kullanıyorum. Yukarıdaki soruya katılayım, siz nasıl kullanıyorsunuz? :) sevgiler :)

 • Funda

  Merhaba,
  Bende Tretin kullanımını merak edenlerdenim. Cilt yenilenmesinde ve sivilce izi ve oluşumunda yardımcı oluyormu?
  Teşekkürler.