Chanel Makyaj Bazı – Le Blanc de Chanel Makeup Base

Chanel Makyaj Bazı – Le Blanc de Chanel

Yağlı bir cildim olduğu için ne yazık ki çoğu zaman makyaj bazı kullanmak durumunda kalıyorum. Bu hem makyajımın daha uzun süre dayanmasını sağlıyor, hem de fondötenimin daha iyi bir performans göstermesine yarıyor. Chanel makyaj bazı aslında benim tercih ettiğim bir makyaj bazı türü değil, zira kendisi sadece aydınlatmaya yarıyor. Bu anlamda ilk başta ilgimi çekmemişti ama sonradan okuduğum harika yorumlar nedeniyle bir şans vermeye karar verdim.

 

Chanel Le Blanc de Chanel makeup base was not something I had been coveting for months as I am not so very fond of illuminating bases, we all know by know my skin makes its own illumination (oil).  However after reading so many raves about this product I finally decided to give it a try.

Chanel Makyaj Bazı - Le Blanc de Chanel

Chanel Makyaj Bazı – Le Blanc de Chanel

Chanel Makyaj Bazı - Le Blanc de Chanel

Chanel Makyaj Bazı – Le Blanc de Chanel

 

İlk olarak şişesi bunun tam bir fiyaskoydu ilk önce, çünkü pompası yoktu ve herkes çok fazla ürün harcadığından şikayetçiydi. Chanel müşterileri dinlemiş olmalı ki artık üründe bir pompa mevcut. Gerçi bence pompa koymamalarının başlıca sebebi bu ürünün bir süre sonra pompayı tıkıyor olması, bilginiz olsun. İçinde pudra var demektir bu, ki başka bir sevdiğim blog da benzer şeyleri yazmış. Tipik floral Chanel kokusu yerine bildiğiniz Bourjois Healthy Mix fondöten kokusuna sahip. Ürünün kıvamı krem havasından ziyade koyu bir sıvı havasında, ancak çok rahat cilde dağıtılıyor. Üzerine fondöten kullanmadan da cilde aydınlık ve ışığı güzel yansıtan bir hava veriyor. Bu ürün aslında fondöteninizin ömrünü uzatmıyor, içinde ışıltısı vs hiç yok ve kapatıcılık sağlamıyor; ancak defilelerde gördüğümüz o ipeksi, mükemmel cildi arıyorsanız bence sorumlusu bu ürün. Cildin yüzeyinin pürüzsüzleşmesine yarıyor evet, ancak silikonlu bir yapısı kesinlikle yok. Kapatıcı etkisi yok ama ciltteki kırmızılıkların görünümünü azaltıyor ve gözenekleri de (krater derinliğinde olanları değil, ki bunlardan da bende bol bol var) oldukça küçük gösteriyor. Öte yandan radikal bir etkisi de var mı derseniz yok. Eğer ışıl ışıl, iddalı ten makyajından hoşlanıyorsanız, bunu pas geçin derim çünkü etkisi gerçekten hemen göze çarpacak cinsten değil.

 

After many complaints from the Chanel lovers this now comes in a bottle with a pump. Now I have to warn you Le Blanc de Chanel is not really a proper makeup base. This really helps minimise the redness in the skin and helps smooth out the pores, lines, as well as offer some sort of coverage, however it does not really make my foundation last longer on me. The effect is so subtle that some people may wonder what is the real point in spending money on such a product. This adds a very nice glow to the skin (the skin looks well lit, nothing more) and makes your foundation look a lot more expensive. I think this would be great if you already have great skin, you would be able to get away with just this and nothing else, or the only other excuse to spend this kind of money on something like this would be a huge event (like a wedding) coming up where your makeup has to look amazing. Other than that the daily use of this I think is quite pointless. Fancy more reading? Click here, here and here.

 

xox

  • blub

    chanel loreale ait değil de, loreal chanel’e ait olmasın o :D

    • Az once duzelttim yanlis bilgi vermisim haklisiniz, ne Chanel L’oreal grubuna ait ne de L’oreal Chanel grubuna ait :)