Chanel Rouge Moire Oje ve Digerleri – Chanel Rouge Moire and Some others

Chanel Rouge Moire

Chanel ojelere çok uzun süreden beri tutkun değilim ve açıkçası yeni yeni sezonluk çıkan koleksiyonlarına göz atmaya başladım. Chanel ojelerin dikkatimi çekmemesinin nedeni sadece fiyatları değil açıkçası performanslarının çok da iyi olmaması. Ojelerin içindeki pigmentler yoğun ancak kalıcılık performansları hiç iyi değil. Bu ojelerin altına uygun bir baz ve üzerine de ömrünü uzatmak için cila tarzı bir üst katman oje sürmezseniz sizi 2-3 gün bile idare edecekleri meçhul. Durum böyleyken yine de muhteşem renkleriyle ilgimi çekmeyi başarıyorlar.

Chanel Rouge Moire bu ilgimi çeken renklerden bir tanesi. Bu oje Chanel Allure Moire koleksiyonuna ait ve bu koleksiyon dahilinde çıkartılan iki ojeden biri (diğeri ise Chanel Rose Moire adında bol sedefli bir pembe altın rengi). Rengi aslında bana sonbahardan çok yılbaşı veya noel temalı bir koleksiyonu hatırlatıyor ancak yine de çok güzel.

I have not been into Chanel polishes until quite recently. They were not out of my radar purely because they were expensive for a bottle of nail polish but I found that they chipped very easily. However, Chanel really managed to win me over with their colours over time. Recently a new collection came out, Chanel Allure Moire and with it two new nail polishes came out (along with some amazing coloured lipsticks of course but we shall talk about them later). Now, Chanel Rouge Moire immediately caught my eye but not so much for an autumn nail polish colour but more for a festive holiday themed hue.

Chanel Rouge Moire

Chanel Rouge Moire

Renk muhteşem bir kızılcık rengi. Neredeyse metalik denebilecek kadar parlak bir tonu olan çok güzel bir pembe tonlu kırmızı! Içersindeki simler özellikle koyu pembe ve bordo tonlarında tutulmuş bunu çok yakından bakınca görebiliyorsunuz, ve ojeye pembe tonunu veren de bu. Oje çok rahat sürülüyor, yapısı oldukça ince olmasına rağmen yine de oldukça yoğun pigmentlere sahip. Tek katta neredeyse opak bir görüntü elde edebiliyorsunuz.

Chanel Rouge Moire ı bu kadar övdüm ancak yine de bu rengi ilk gördüğümde bana geçmiş Chanel koleksiyonlarından edindiğim evdeki birkaç ojemi hatırlattı.

Bu renkler de yine bordo – pembe –  kırmızı kombinasyonunu anımsatan renkler.  Chanel Orient in içinde Rouge Moire a göre daha belirgin turuncu, bordo ve lila ışıltılar var; ve yine Chanel Rouge Moire a göre daha sıcak bir kırmızı (neredeyse kiremit rengine dönük) bir baz rengi kullanmışlar. Orient, diğerlerine göre en şeffaf yapıda olanı. Aşağıda görebileceğiniz opak rengi tutturabilmek için 3 kat sürmek durumunda kaldım. Chanel Cosmic Violine de ise bordo kahve bir bazın içinde turuncu – pembe (diğerlerine göre çok daha iri) simler mevcut. Bu da yine Rouge Moire a göre daha (Orient kadar olmasa da) şeffaf yapıda.

The colour is an amazing cranberry colour with almost a metallic-y, high shine finish. The invisible pink shimmer in the dark red base gives the polish a pink toned hue which makes it cool toned. Although I loved the shade almost immediately it reminded me very much of some other colours I had in my arsenal back home. When I came home to compare I was right!

Chanel Orient was actually quite similar, but the base was a touch yellower, almost brick red with more noticeable lilac orange shimmer. I needed 3 coats with this as it was very sheer comparing to Rouge Moire. Chanel Cosmic Violine had a much darker base, a maroon brown with chunky orange- pink glitter running through it. Pigmentation-wise it was better than Orient but still nowhere near as pigmented as Rouge Moire.

Chanel Rouge Moire, Orient, Cosmic Violine

Chanel Rouge Moire, Orient, Cosmic Violine

Chanel Rouge Moire, Orient, Cosmic Violine

Chanel Rouge Moire, Orient, Cosmic Violine

Chanel Cosmic Violine şişede durduğundan çok daha koyu duruyor tırnakta. Orient ise hepsine göre çok daha şeffaf ve neredeyse bakırımsı. Hepsi yanyana geldiğinde bence kesinlikle Chanel Rouge Moire ın gösterişi ve canlı rengi belli oluyor. Diğer iki ojeden herhangi biri koleksiyonunuzda varsa bile bence mutlaka yine de Chanel Rouge Moire denenmeye değer bir renk. Bir göz atın derim!

As you can see Chanel Cosmic Violine comes out a lot darker than the bottle. Chanel Rouge Moire definitely shines through. It looks a lot more vivid and even. If you have any of the old polishes in your collection I still think Chanel Rouge Moire deserves a place as I think it will be absolutely perfect for the upcoming Holiday season. I suggest you take a look!

xox