Chanel Taboo Oje – Chanel Taboo Nailpolish

Chanel taboo oje

2014 Sonbahar-Kış sezonuna hazırlanıyorken tek bir oje almanızı tavsiye edecek olursam bu kesinlikle Chanel Taboo oje olur.

Bu ojeyi yabancı bloglardan ilkbaharın başında çıkacağını öğrenmiştim. Şansıma birkaç ay sonra Tokyo’ya seyahate gidiyordum. Piyasaya çıkacağı tam tarihi bilmediğim için henüz bulabileceğim konusunda çok umidim yoktu ama buldum! Bulduğumda, Türkiye’ye gelmezse ve Avrupa’da da bulamazsam korkusuyla iki şişe almayı bile düşündüm dersem herhalde bu renge ne kadar aşık olduğumu anlayabilirsiniz.

If I could only give you one colour name to buy for the upcoming 2014 Autumn/Winter season, it would be this.

I managed to get my hands on this baby while I was in Tokyo in spring but I rocked this colour on both my hands and my toes all summer long. I really thought about getting a backup just in case it doesn’t show up in Turkey later on. Can you tell I’m obsessed?

Chanel taboo oje

Chanel Taboo Oje

Chanel Taboo Oje

Chanel Taboo Oje

Chanel Taboo Oje ile Galaksi Tırnaklar

Gerçek hayatta inanın fotoğraflarda göründüğünden çok daha güzel bir renk. Tırnakta şişede olduğu kadar farklı sim renkleri belli olmuyor ancak hepsinin bir arada genel görüntüsü oldukça başarılı. Chanel ojelerinde genelde hep ışıltı kullanıyor ancak nadir de olsa yukarıda gördüğünüz gibi bol simli bizim gibi süslüleri tatmin edecek renkler çıkartabiliyor :)

Galaxy Nails with Chanel Taboo

It looks so much more impressive in real life than in the photos. The multi-coloured shimmer does not really transfer to the nails but the overall effect is beautiful nonetheless  Chanel generally uses nearly invisible shimmer in their nail polishes but once in a while they think of us the real glitter addicts and come up with such a gorgeous colour :)

Chanel Taboo Oje

Chanel Taboo Oje

Chanel Taboo Oje

Gerçekten de renkler oldukça benzer değil mi? Oje lacivert bir baz rengi üzerinde koyu mor, bordo ve lacivert ışıltılı simlerden oluşuyor. Bana bu kombinasyon açıkası biraz da OPI Russian Navy rengini hatırlattı. Çok sevdiğim başka bir blogdan farklı fotoğraflarına bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz! Ayrıca benimkilerden çok daha güzel fotoğraflar ve net renk için tıklayarak Görkem in bloguna bir göz atın derim!

Aren’t they almost identical in colour? The polish itself has little flecks of maroon, navy and purple glitter on a navy base. This particular combination actually really reminds me of the OPI Russian Navy. What do you think? (If you would like to see some other photos of the polish you can head over to this blog, one of my favourites! And also have a look at here for amazing photos and a more accurate colour display!)

xox