Cildinizin Savunma Mekanizmasına Yardımcı – Shiseido Ultimune Serum

Shiseido Ultimune Serum

Reklam gibi bir başlık oldu idare edin lütfen :) Bu ürünü keşfim Sephora mağazasına indirimden yararlanarak bir serum satın almaya gittiğimde oldu. Shiseido Ultimune serum, aslında serum diye satılıyor ama serumlarınızın altına sürebileceğiniz, serumların etkisini arttıran ve en önemlisi cildin bağışıklık sistemini güçlendiren bir ürün. Yani bir pre-serum ürünü. ‘Cilt bakımı rutini yeteri kadar zahmetli değil mi’ diye düşünebilirsiniz, ancak izin verin açıklayayım!

 

This product is actually marketed as something a little different. Shiseido Ultimune Power Infusing Concentrate is not really a ‘serum’ but a serum activator. Shiseido sales people say that this is basically a pre-serum product that helps your skin to get more from your serum. This was pretty much an impulse buy for me but when I came back home and watched Caroline Hirons’ video saying this was a unique product in the market, I was sold!

 

Shiseido Ultimune Serum

Shiseido Ultimune Serum

Cildimizdeki Langerhan hücrelerinin (savunma mekanizması hücreleri bunlar bildiğim kadarıyla) birbiriyle daha iyi iletişim kurmasını sağlayan bu Shiseido Ultimune serum, üzerine sürdüğünüz herhangi bir ürünün etkisini ve emilimini arttırıyor. Japonlara bu cilt bakımı işinde gözüm kapalı güvendiğim için denemeliyim dedim. Bunun üzerine bir de Caroline Hirons bu üründen ‘piyasada bir ilk’ diye bahsedince iyice keyfim yerine geldi.

Ürünü yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum ve söylemeliyim ki gayet memnunum. Neredeyse tüm Japon yapımı cilt ürünlerinin içeriğinde olduğu gibi bunda da alkol var ama cildime herhangi rahatsızlık vermiyor. Dokusu çok ince, tek bir pompa ürün tüm yüzüme yetiyor. Cilde uygulandıktan sonra hiçbir artık bırakmaksızın hemen emiliyor. Güzel kokusu da cabası. Böyle ürünler hakkında aslında birşeyler yazmak oldukça riskli, zira insanlar sadece böyle bir serum öncesi ürünü kullanarak ciltlerinde radikal değişiklikler bekleyebiliyorlar. Eğer sizin de beklentiniz bu yöndeyse farklı bir ürün deneyin derim. Ancak eğer hali hazırda beğenerek kullandığınız serumunuza takviye olarak kış aylarında ekstra bakım ve çevresel etkilerden iyi korunmuş bir cilt istiyorsanız, Shiseido Ultimune Serum – Power Infusing Concentrate ürününü deneyebilirsiniz. Hem ekstra bir kalkan eklemiş oluyorsunuz cildinize bu soğuk kış ayları için, hem de serumunuzu aktive ederek daha etkin bir şekilde görevini yerine getirmesini sağlamış oluyorsunuz.

 

Shiseido Ultimune Serum

Shiseido Ultimune Serum

Now there is serious science behind this product. Apparently this helps the self-defense cells of our skin to communicate better with each other. Shiseido Ultimune serum has a very nice and thin consistency. One pump suffices for my whole face and then I go in with half a pump to cover my neck too. It has a very nice floral scent to it and you can easily smell the alcohol as well. Now this is something which I am very much used to as the Japanese brands (such as SK II) love to use alcohol as an ingredient in their skincare lines, but I get that it might bother some people. My skin absorbs this product almost immediately and no tackiness is left behind. It feels nice and cooling which sometimes makes me think that us consumers pay for the experience rather than the actual ingredient :)

I know that writing a review about such a luxury product is a bit risky as I am not sure anyone would get dramatic results with using just this. However, I honestly liked the feel and the idea of this so here I am: If you want to add some oomph to your skincare for the upcoming winter months and to get the most out of your expensive serum, then maybe you should indulge. If you are after something that gives you results overnight, or just cannot be bothered to use 3452 products on your face, then you might want to skip this one.

xox