Dior Star Fondöten – Dior Star Foundation

Dior Star Fondöten – Dior Star Foundation

Bugün sizlere yazmak istediğim ürün, Dior Star fondöten, aslında uzunca bir süre önce satın aldığım bir ürün. Kısaca düşüncelerimi instagram hesabımdan paylaştığımı hatırlıyorum ancak detaylı incelemesini burada da paylaşmak istedim. Bu fondöten aslında meşhur Ysl Fusion Ink ile (incelemem burada) neredeyse aynı zamanlarda çıktı ancak doku ve formül olarak pek alakaları yok.

 

Today I want to write about a foundation I bought a while ago. Dior Star Foundation was first released along with Ysl Fusion Ink Foundation (review here) but did not cause a lot of hype probably as the formula did not sound as revolutionary enough as its other siblings. However I do grew to love this as the days went on so let me just count the ways.

 

Dior Star Fondöten - Dior Star Foundation

Dior Star Fondöten – Dior Star Foundation

Dior Star fondöten biraz daha alıştığımız tipte orta yoğunlukta krem dokusunda olan bir fondöten. Renk skalası bana kalırsa yeterli, benim aldığım 31 rengi yazın oldukça koyu renkliyken aldığım bir renk dolayısıyla Mac renk skalasında NC40-45 e denk geliyor kanımca. Bu fondötenle ilgili okuduğum en kıymeti bilgi bence nasıl sürülmesi gerektiği üzerine. Fondötenin formülü içindeki ışık yansıtan parçacıklar içi boş halka şeklinde olduğu için ancak fırça ile cilde sürülerek uygulandığında bu parçacıklar açılıyor ve görevlerini  yapıp ışığı düzgün yansıtabiliyorlar. Eğer makyaj rutininizde fondöteni Beauty Blender gibi bir süngerle tampon hareketler yaparak uyguluyorsanız Dior Star fondöten i böyle uygulamamaya özen göstermek gerekiyor.

Dior Star fondöten uzun süre kalıcı olduğu iddiasında ve ben buna kesinlikle katılıyorum. Sabah hafif bir baz ile uyguladığım ürün akşama kadar cildimde sorunsuz kalıyor. 9-10 saat sonra burnumun kenarlarında hafif solmalar olabiliyor. Yağ kontrolü anlamında bu ürün çok önerebileceğim bir fondöten değil, kuru ciltliler için bence harika olabilir zira gerçekten ışıltılı bir görünüm veriyor cilde. Işıltı diyince kimse korkmasın, parıldayan bir fondöten değil de sanki cildinizin içten gelen bir ışıltısı varmış gibi sağlıklı durmasını sağlıyor. Ürünün hafif bir kokusu var fakat hiçbir şekilde rahatsız edici değil ki sürdükten kısa bir süre sonra kayboluyor zaten. Cildimdeki kuru bölgelere tutunur bir hali yok, çizgilerime de dolup Estee Lauder Double Wear gibi kırış kırış göstermiyor. Olgun ciltler için harika olabilir. Kapatıcılığı orta yoğunlukta, inanılmaz hafif bir hali yok. Soluk izleri rahatlıkla tek kat kapatabilir, daha derin lekeler için ekstra kapatıcı ihtiyacı duyabilirsiniz.

 

Dior Star Fondöten - Dior Star Foundation

Dior Star Fondöten – Dior Star Foundation

Now this foundation has a more traditional creamy texture to it. The colour selection was adequate, I picked up the shade ’31’ simply because I was very tanned at the time but I still happily use it mixing with other foundations. The foundation blends beautifully to the skin and definitely gives a very dewy ‘lit from within’ glow to the skin, which I love even on my oily skin. Now the most important piece of info I found on this foundation was that the light reflecting particles in this were in a doughnut shape; so when you stipple it with a sponge they do not really expand and open up which causes them to fail to reflect the light properly. You really need to swipe it with a brush so that the doughnut shapes open up and stretch, and hence sit on the skin properly. I found this really confusing as the foundation originally came out with a Beauty Blender like sponge, so that was strange but anyhow.

The formula lasts pretty well on me only fading around my nose and my mouth area after 9-10 hours. I do find that I get oily pretty easily with this foundation and I do have to powder down the shine on my t-zone pretty frequently. The coverage is I would say medium, buildable. It does not really cling onto my dry patches and seems to blur out my fine lines and pores pretty well. I would definetly suggest this to especially mature skin ladies who are after proper coverage with a long-lasting, silky-satin finish.

 

xox

  • j.d.

    Çıktığımdan beri radarımda ama spf içermeyen birşey almak istiyorum bu sefer. Ama sende böyle güzel yorumlar yaparsan nasıl ben kendimi tutarım ki :D

    • Ah o zaman kesin Armani Luminous Silk ama ^.^