Düğün Makyajı – Makeup for a Wedding

Düğün Makyajı

Instagramdan beni takip edenler biliyorlar (ismim farfarella101) geçtiğimiz cumartesi katılmam gereken bir düğün vardı. Düğünde sırf kendi makyajımı değil aynı anda 5 kişinin daha makyajını yaptığım için biraz koşturma yaşandı açıkçası ama yine de zamanında yetişmeyi başardım. Buyrun kendime yaptığım düğün makyajı (elbisemi merak ediyorsanız Instagram’a bakabilirsiniz!)

Heres my makeup for a wedding that I had to attend on saturday night. I had to make up 5 more faces in addition to mine so it was a bit of a mission for me but I am glad to say everyones makeup turned out pleasingly well. If you want to know about my dress you can see it on my Instagram feed!

Düğün Makyajı

Düğün Makyajı

Düğün Makyajı

Düğün Makyajı

Makyajımda Charlotte Tilbury nin bayılarak aldığım Rock Chick paletinden renkleri kullandım. Bu paletteki yoğun ışıltılı olan renge bayılıyordum zaten, böyle bir gece için biçilmiş kaftan oldu. Charlotte Tilbury makyaj malzemeleri hakkındaki düşüncelerimi okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Buradaki tüm renkleri kullandım diyebilirim. Açık ve orta koyuluktaki rengi karıştırarak göz kapağıma, en koyu ve ışıltısız rengi de göz çukuruma uyguladım, aynı zamanda siyah kalemimi düz bir fırça ile dağıtmak için de bu koyu rengi kullandım. Takma kirpiklerim Revlon.

Cildimde bol fotoğraf çekilecek günler için vazgeçilmez fondötenim Giorgio Armani Luminous Silk, baz olarak da Benefit Porefessional var. Göz altlarıma tipik Mac Prolongwear kapatıcı uyguladım ve bunu Hourglass Diffused Light pudra ile sabitledim. Bu pudrayı merak ediyorsanız buraya tıklayarak yazımı okuyabilirsiniz. Charlotte Tilbury Bronze and Glow kontür paletiyle elmacık kemiklerimi ortaya çıkarttım ve renk olarak da Bobbi Brown Pale Pink allık kullandım. Aydınlatıcı yine bayıldığım Bobbi Brown Shimmer Brick, bunun hakkında düşüncelerimi de burada yazdım.

Dudaklarımda sadece yeni çıkan Chanel Rouge Allure Gloss Sensible rengi var. Bu ürüne tek kelimeyle bayıldım. Hakkındaki yazı umuyorum çok yakın bir zamanda blogda olacak!

 

Düğün Makyajı

Düğün Makyajı

The eyes are purely a result of the gorgeous Charlotte Tilbury Rock Chick palette. I used the shimmery shade all around my eye, smoking it out with the darkest shade. I also used the darkest grey to blend and soften the edges of my eye pencil, which is also from Charlotte Tilbury. I then went it with the Revlon fake lashes, these have a nice thin vein which makes them very easy to apply under pressure!

On my face I used my trusty Giorgio Armani Luminous Silk foundation with Mac Prolongwear concealer underneath my eyes to lift any shadows. I used the Charlotte Tilbury Bronze and Glow palette to give myself some cheekbones and finished the cheeks with Bobbi Brown Shimmer Brick in Beige and Bobbi Brown Pale Pink blush.

On my lips I used only the newly released Chanel Rouge Allure Gloss in Sensible, a gorgeous baby pink shade. The review on this will be up on the blog shortly!

 

xox