Flormar Terracotta Far – Flormar Terracotta Eyeshadow

Flormar Terracotta Far

Flormar’ın ürünlerine bayıldığımı ve son zamanlarda büyük bir keyifle alışveriş yaptığımı söylemiştim. Flormar standlarına her gittiğimde açıkçası far bölümünde inanın seçenek bolluğundan başım dönüyordu. İnsan nereden başlayıp hangisini deneyeceğine karar veremiyor. Ancak sonunda bir adet Flormar Terracotta far edinmek bana da nasip oldu ve bu yeni aldığım farla arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştım. O kadar güzel denk geldi ki aslında zaten kapatıcımın üzerine sürebileceğim, göz altımı aydınlatacak sedefli bir pudra arıyordum ve bu farı dener denemez mutlaka denemem gerektiğine karar verdim. Bu Flormar Terracotta Far ı denemeden önce açıkçası bu göz altımı aydınlatmak için bir MAC ürünü olan Emphasize adlı aydınlatıcı pudraya göz koymuştum, ancak bu ürün onun üçte biri fiyatta olunca hiç düşünmedim ve hemen aldım. Flormar mağazasında bana yardımcı olan hanım da bu ürünün bu rengini çok sattıklarını söyleyince bütün taşlar yerine oturdu!

I already shared about my newly found passion of Flormar. Every time I get to visit a Flormar store though, I am  always overwhelmed at the eyeshadow and blush selection. The stand is huge with tons and tons of colour selection. This time though, I had the chance to try their Terracotta Eyeshadow. My friend first introduced me this product and said she used it every single day, at the time I just happened to be looking for a highlighting powder to set my under eye concealer. When I tried it I immediately knew we were meant to be! It was everything I was looking for, a nice finely milled ecru coloured powder with a nice sheen. Before I tried this, my eyes were set on the infamous MAC Emphasize highlighting powder, however this one being one third of the price, of course came first.

Flormar Terracotta Far

Flormar Terracotta Far

Flormar Terracotta Far

Flormar Terracotta Far

Flormar Terracotta Far incecik dokuda ve ‘baked’ yani fırınlanmış formüle sahip bir far. Bu sayede ıslak bir fırçayla (MAC Fix Plus sıktığınız bir fırça rengi çok daha kalıcı yapacaktır) veya hafif ıslattığınız parmağınızla daha yoğun olarak uygulama seçeneğiniz var. Ürün neredeyse her Flormar ürünü gibi yine bol tutulmuş ve bir fara göre bol miktarda ürün satın almış oluyorsunuz (4gr). Benim seçtiğim renk sedefli bir kırık beyaz (web sitesinde renk M108 olarak geçiyor). Tam ismi ‘Flormar Matte Terracotta Eyeshadow’ olarak geçiyor, ancak ismindeki ‘matte’ sizi hiç yanıltmasın kesinlikle mat değil çünkü. Sedefi gerçekten hiç abartı durmadan cilde oldukça aydınlık bir hava veriyor. Bu anlamda bence sadece far olarak değil gözün altında da çok güzel duruyor. Birden fazla kullanımı olan bir ürünü kim sevmez ki?

This baby has a very nice baked formula which makes it perfect for use with a MAC Fix Plussed brush for more opaque colour if you choose to use it as an eyeshadow. You get plenty of bang for your buck as there is 4g of product inside the pan which is amazing. The name of the eyeshadow in the Flormar website included the word ‘matte’ but do not be fooled as there is nothing matte about this eyeshadow. It has an amazing sheen to it and it really helps brighten my under eyes and makes a perfect setting powder for my under eye concealer.

Flormar Terracotta Far

Flormar Terracotta Far

Flormar Terracotta Far

Flormar Terracotta Far

Yukarıdaki fotoğrafta ürünü bütün göz çevremde kullandım diyebilirim. Gözümün altındaki kapatıcıyı bu ürünle sabitledim, kaşımın altına hafifçe uyguladım ve son olarak göz kapağıma ıslak bir fırça ile sürdüm, bu şekilde çok daha yoğun bir şekilde rengi ortaya çıkıyor. Ürünü en çok göz altımda beğendim, kapatıcımı sabitlemekle kalmadı gerçekten ‘ağır makyaj’ havası vermeden aydınlatmayı başardı. Henüz denemedim ama bence mat bir allığın üzerine biraz ışıltı vermek için de çok güzel olabilir.

As you can see from the photo above, I used the powder pretty much all around my eye. I highlighted my brow bone, applied it on my lid with a wet brush and finally set my under eye concealer with this powder using a fluffly brush like a MAC 224. This would also look gorgeous on top of a matte blush to give it a little something extra. I think I will be using this for setting my concealer the most but this would be perfect for travelling as it is an amazing multi-use product.

Flormar Terracotta Far

Flormar Terracotta Far

Flormar Terracotta Far ın bence sedefi ve rengi en güzel bu fotoğrafta görülüyor. Siz ne dersiniz? Flormar’a gidip bu ürünü denemenizi mutlaka tavsiye ederim! Tabi ki Flormar ürün denemelerim devam edecek, ancak şimdiye kadar denediklerimden hep memnun kalmış olmam harika!

I think this photo makes the product justice as you really can see the light reflecting quality about it. What do you guys think? I absolutely 100% recommend going into a Flormar store and checking this one out!

xox