Gelin Makyajı Denemem #1 – Bridal Makeup Trial #1

Gelin Makyajı Denemem 1

Gelin makyajı mı kendim yapmaya resmen inat ettiğimden beri birkaç deneme yapmış durumdayım. Bugün sizlerle ilk denememi paylaşmak istiyorum. Nispeten doğal ve hafif bir makyaj olduğunu düşünüyorum, gözleri özellikle açık tutmak istedim.

Since I made up my mind about DIY-ing my bridal makeup a-la Kate Middleton, I have been trying out various looks. Today I will share a fresh looking makeup with you all; I wanted to keep things very fresh with some liner and bright eyelid with some coral cheeks.
Gelin Makyajı Denemem 1

Gelin Makyajı Denemem 1

Kullandığım far paleti aslında düğün günümde çok da kullanmayı tercih etmeyeceğim bir far paleti, neden diye soracak olursanız açıkçası performansından çok daha emin olduğum farlar kullanırım diye düşünüyorum. Revlon kötü değil hiçbir şekilde, ama dediğim gibi, gelin makyajı m bu sonuçta :) Eyelinerım Tokyo seyahatimde aldığım bir eyeliner ama bunun yerine Tom Ford kullanma ihtimalim yüksek. Buradaki makyajda takma kirpik kullanmadım ancak düğün günü kesinlikle kullanırım.

Fondötenim çok sevdiğim Armani Lumious Silk, bazım Smashbox Photofinish Light, pudram ise Chanel in sıkıştırılmamış pudrası. Kapatıcı olarak Nars kapatıcı kullandım, fotoğrafta ürünlerin arasına eklemeyi unutmuşum ama bunların yanında aydınlatıcı olarak L’oreal Lumi Magique 1 i kullandım. Yanaklarıma gölgeyi Soleil Tan de Chanel ile yaptım, belki biraz daha gri tonlu bir krem kontür deneyebilirim, emin değilim. Zira kendisinin bazen bana fazla turuncu kaçtığını düşünüyorum. Üzerine toz olarak (pudra) Charlotte Tilbury nin bronzerını ve aydınlatıcısını uyguladım. Allık olarak Giorgio Armani nin artık üretimden kaldırdığı ama benim çok beğendiğim 10 numara kullandım, düğün günü belki biraz daha az ışıltılı bir allığa gidebilirim. Dudaklarıma Tom Ford Spanish Pink ruj sürdüm, bu ruju günlük hayatta da çok beğenerek kullanıyorum, ayrıca bu makyajdaki somon tonlara da bence çok uyuyor. Üzerine çok hafif şeffaf bir parlatıcı geçtim, bu rujun kalıcılığını azaltan bir basamak olabilir ama fotoğraflarda çok daha iyi çıktığı kesin!

Siz ne düşünüyorsunuz, nasıl olmuş? Yarın bir gelin makyajı denemesi daha paylaşacağım, yorumlarınızı bekliyorum! Bu arada söz uçar yazı kalır, renk konusunda ve fotoğraf makyajı konusunda tüm sorularıma sabırla teker teker cevap veren ve bu birkaç makyajda bile bana çok şey öğreten sevgili Elif’e de (Elifcrt, Instagram’dan tanıyanlar için) buradan çok teşekkür ediyorum. Elif’in de tüm bildiklerini paylaştığı aydınlık fotoğraflı harika bloguna bir göz atın derim!

Gelin Makyajı Denemem 1

Gelin Makyajı Denemem 1

I used the Revlon Graffiti palette but it was purely for trial reasons as on my wedding day I will probably use a bit more highend palette. Not because Revlon is bad, its very good, but because as I spend so much money on makeup already I think I deserve to pick a more luxury item for the eyes! As I was just mocking about at home I did not use false lashes for this look but I am sure as I get to perfect it I will be trying out some individual lashes to go along with it. For the liner I have my eyes set on the Eye Defining pen by Tom Ford so do expect a haul from me sometime soon :)

For my base I used Smashbox Photofinish Light with some Armani Luminous Silk on top of it but I think I have every intention of mixing this foundation in with a longer lasting formula. I might need to do some more experimenting with it though. My concealer was Nars Radiant Creamy Concealer, which is very good, but I think I will be using good old Mac Prolongwear on the big day simply because that stuff just does not budge. I contoured my cheeks with Chanel Soleil Tan de Chanel but I might look for a cream product that has a little more grey in it. I then went on to set everything with some powder, which was Chanel loose powder in this case. Because I am addicted (I really am) I went on to bronze my cheeks a little with Charlotte Tilbury palette and used the highlighter in it as well. This stuff photographs beautifully just try it! The blush was Armani Sheer Blush in 10 (disc) but I think I fancy something with a little less shimmer. For the lips it was an old favourite, Tom Ford Spanish Pink, there is a huge chance I will actually be using this colour on my wedding day!

What do you guys think?

 

xox

  • medya balkon

    Merhaba bence fotofi. Çok iyi olmuş çünkü çok güzel şu anki görüntü. Dudaklar ve gözler de çok iyi gerçekten. Sadece yanak tamam sollicitudin gibi çok çok Az daha notre olabilir belki . Tabi benim fikrim. Ellerine sağlık. Zaten yüz de çok güzel

  • This is lovely!!! Have you tried the Bobbi Brown Pot Rouge in Pale Pink? It’s reputedly the blush Kate Middleton wears. I use it on a daily basis and it gives such a dewy “lit from within” flush. I really like your eye makeup and will check out the Revlon palette!!!! It reminds me of the Urban Decay Full exposure shades – stunning and your eyeliner is perfection!!!! I’m so pleased to have found your blog. Warmest wishes from England – Glenda