Ida-kew Cilt Bakım Ürünleri – Idakew Skincare

Ida-kew

Ida-kew bana bundan 4 hafta önce ürünlerini göndermek üzere yazdığında önceden isimlerini hiç duymadığım için hemen web sitelerine girip bakmıştım. Gerçekten de cilt bakımı ürünleri konusundaki yaklaşımlarını çok beğenip göndermek istedikleri ürünleri  kabul ettim ve seve seve deneyeceğimi söyledim. Bu tip cilt bakımı ürünleri söz konusu olduğunda bir süre kullanmadan doğru ve net birşeyler yazmak bence imkansız. 3 haftadır kullanıyorum idakew ürünlerini ve artık hakkını vererek faydalı bir yazı yazabilirim diye düşünüyorum.

Ida-kew ürünlerinin bulunduğu minik şişeler ve kavanoz tamamen koyu renk camdan oluşuyor, ki bu bence gerçekten işlerine gösterdikleri özenin belirtisi. Aktif hammaddeleri en uzun süre taze tutan madde kesinlikle ışık almayan cam ambalaj. Minik dediğim için gözünüz korkmasın bu arada, bana gönderdikleri deneme boyları bunlar, normalde satılan boyutları daha doyurucu. Etiketleri basit ve anlaşılabilir. İçerik konusunda herhangi bir çekinceleri yok dolayısıyla açık açık içinde bulunan aktif maddeleri yazıyorlar; olmayanları da (paraben, parfüm, yapan boya, mineral yağ, silikon ve sentetik koruyucular) !

When Ida-kew first contacted me to send some of their products I had not heard of them before. I did what most of us do in these situations and googled their name and read all about them on their website. -Which is by the way GREAT at listing all the products and where they come from as well as what they do in the language that we all can understand, not like they are from some crazy science novel- The products came in a dark glass bottle which comforted me as light blocking glass packaging is the only one that tends to keep the ingredients fresh. The labels on the products are very simple and they list all the important stuff that is in them, and also what is not in them such a: silicons, parabens, mineral oil, synthetic preservatives, perfume, synthetic colouring) I have been using their products regularly for about 3 weeks now so I feel like I can write a comprehensive review on them. Lets get started!

 

Ida-kew

Ida-kew

Ida-kew Sıkılaştırıcı Yüz Jeli – Hydrating Face Gel

İçindekiler: Servi, ardıç, papatya, aloe vera, hamamelis

Görünümü ilk elinize sıktığınızda oldukça yoğun gibi fakat cildinize yedirmeye başladığınızda öyle olmadığını anlıyorsunuz. Bu kadar keskin, okaliptüsümsü bir kokusu  olmasına rağmen herşeye yanan gözlerimi kesinlikle yakmıyor, irite etmiyor. Ben cildimde oldukça yağlı bir görünüm beklerken (malum benim cildim zaten yağlı) çok mat olmayan, ama çok yağlı da olmayan sağlıklı bir görünüm veriyor tene. Ancak özel bir gün için örneğin hemen üzerine makyaj yapacaksanız çok iyi bir baz olduğunu düşünmüyorum, zira ardında biraz yapışkan bir his bırakıyor. Yaklaşık 20 dakika sonra bu yapışkan his tamamen geçiyor, geriye yağlı bir görünüm bırakmadan cilt kremi emmiş oluyor. Bu ürünü düzenli kullandığım 3 hafta boyunca herhangi bir şekilde cildimde sivilceye sebep olmadı, gün boyu aşırı bir yağlanma hissetmedim ve cildim sayesinde yeterli nemi almış oldu. Bu arada içinde bulunan ‘hamamelis’ bitkisinin (witch hazel) dünyanın dört bir yanında ciltteki bilumum sorunlar için (anti-iflamasyon ve antioksidan özelliklerinden dolayı) tedavi amaçlı kullanıldığını biliyor musunuz?

Ingredients: Aloe vera, camomile, cypress, juniper, witch hazel

This comes out of the bottle looking rather thick but once your start rubbing it in your skin, it is not that thick at all. One full pump manages to cover all your face and even though it has a distinct botanical smell it does not sting my eyes at all, and that is saying something as my eyes tend to sting even with a basic spf product. Initially this leaves behind quite a tacky feeling but that disappears completely after around 20 minutes of application and your skin absorbs the product. It does not leave behind an overly dewy skin but a rather nicely hydrated one.  I find this is a very nice moisturiser for an oily skin type, this product did not cause my skin to turn into an oil slick midday and did not cause any breakouts.

Ida-kew Botanik Yüz Maskesi – Botanical Face Mask

İçindekiler: Kil, nane, gül suyu, tatlı badem

Bu diğer iki ürüne kıyasla çok daha yumuşak kokuyor, içindeki gülsuyu kokusunu alabiliyorsunuz. Bir kil maskesinde bence harika bir içerik, cildinizi fazla kurutup tahriş etmemesi için yatıştırıcı olarak katıldığını düşünüyorum. Bu maskenin dokusu diğer kullandığım kil maskelerine göre oldukça pürüzsüz, kolayca cilde sürülüyor ve diğer kil maskelerine kıyasla biraz daha çabuk kuruyor. Glamglow kadar olmasa da gözeneklerin içindeki yağı emdiğini görebiliyorsunuz. Yıkadıktan sonra bu ürün cildi bazı kil maskeleri gibi kupkuru bırakmıyor, ama cildinizin arındığını, gözeneklerin daraldığını görebiliyorsunuz. Hem ‘kil’ in en ucuz hammaddelerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Aşırı kuru ve problemli bir cildiniz yoksa bir kil maskesine uçuk fiyatlar vermek bana göre anlamsız. Bu ürün güzel bir seçim olabilir.

Ingredients: Clay, mint, rose water, sweet almond

This product smells a lot softer comparing to the face toning gel and you can really smell the lovely rose water in it, which by the way I find to be an amazing ingredient to add into this mask, as rose water has calming properties for the skin. The mask is a lot smoother comparing to the likes of Glamglow and dries quite a bit faster. You can see this mask sucking out the oil from your larger pores and you can see them a bit more ‘toned’ after application. As clay is one of the cheapest ingredients, if you do not have overly problematic skin, I find it pointless spending money on expensive clay masks. This mask would be a lovely option to try as it really does what it says on the jar without too much fuss.

Ida-kew

Ida-kew

Ida-kew Bitkisel Cilt Temizleyici – Herbal Face Cleanser

İçindekiler: Çam, limon, gül suyu, bergamot, biberiye

Bu cilt temizleyici bildiğimiz temizleyicilere pek benzemiyor. Bunun içinde de mis gibi bergamot ve limon kokusunu alabiliyorsunuz ama kesinlikle rahatsız edecek kadar keskin bir koku değil. Koyu bir sıvı kıvamında, rakı beyazı rengine bu temizleyiciyi ben hep kuru cildime masaj yaparak uyguladıktan sonra su ile inceltip yıkayarak kullandım. Bu temizleyici hiç köpürmüyor ama cildi temizlediğini ardında bıraktığı temiz, ferah histen anlayabiliyorsunuz. Köpürmemesi ise bence içinde herhangi bir kimyasal olmadığının bir kanıtı dolayısıyla gayet iyi bir belirti. Tüm cilt tipleri için uygun olduğunu düşünüyorum çünkü cildimi tüm kupkuru bırakmadı; oldukça nazik bir formüle sahip.

Ingredients: Pine, lemon, rose water, bergamot, rosemary

This again has an amazingly refreshing smell to it with lemon and bergamot. It has a milky liquid consistency. This cleanser is not your typical cleanser, it does not foam at all; however, you really do feel this cleaning your skin without stripping it whatsoever. It leaves your face feeling fresh and not tight at all so I think this would even be a good choice for dry skinned people. I do not think it takes off makeup all that well but for gently cleaning the skin, it is quite good.

 

Ida-kew markası sayesinde ürünleriyle tanıştığım için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Bundan sonra da markalarındaki diğer ürünleri keşfetmeye devam edeceğime emin olabilirsiniz. Tamamen doğal, zararlı ve gereksiz içerikten, abartılı ambalaj mantığından uzak olan, gerçekten işe yarayan ve vaatlerini yerine getiren ürünler arıyorsanız göz atmanızı tavsiye ederim.

I feel quite fortunate to be able to try Ida-kew products and you can be sure I will continue to discover more products from their line. If you are after 100% natural products with a simple approach to skincare that does not have any nasties added, then I strongly suggest you give Ida-kew a try.

 

xox