Kevyn Aucoin Makyaj ile Gölgeleme ve Aydınlatma – Contouring and Highlighting with Kevyn Aucoin

Kevyn Aucoin Makyaj

Kevyn Aucoin makyaj ürünlerine merak salmam aslında çok yakın geçmişte olan birşey. En son Londra seyahatimde herkesin öve öve bitiremediği, oldukça gri tonlu gölgeleme pudrasını almıştım. Bir sonraki alışverişim de Cult Beauty’ den aydınlatıcı ürünü olunca, bu ürünler hakkında kısaca fikirlerimi yazmak istedim.

Its finally that time again that I get to rave about some products and this time they belong the Kevyn Aucoin makeup line. Ladies (and the odd gentleman) I give you the infamous Sculpting Powder and the Celestial Candle Light.

 

Kevyn Aucoin Makyaj

Kevyn Aucoin Makyaj

 

Bir kere Kevyn Aucoin makyaj ürünleri arasında belirtmeliyim ki en meşhur olan iki ürün de bugün bahsedeceklerim. Gölgelemeye yarayan Sculpting Powder denilen ürün ile başlayabilirim. Öncelikle bu ürün içinde gerçekten hiç turuncu veya sıcak tonlar olmadığı için açık tenlilere, özellikle pembe alt tona sahip ciltlilere çok uygun. Ben ne çok açık tenliyim, ne de pembe alt tona sahibim ama yine de severek kullanıyorum. Yalnız bu ürün o kadar yoğun pigmentli ve yumuşak dokuda bir pudra ki, gerçekten en seyrek kıllı fırçanızla çok hafif pudraya dokundurarak ürünü almanızı tavsiye ediyorum. Aksi takdirde çamurlu yanak görüntüsü oluyor, çok başıma geldi.

Bir diğer ürün ise benim aslında uzun süredir duyduğum ama yeni deneme fırsatım olan Kevyn Aucoin Celestial Powder Candlelight aydınlatıcı. Bu ürün ise açıkçası şimdiye kadar gördüğüm aydınlatıcılar arasında en ince dokulu olanı. Bundan daha doğal duran aydınlatıcılar zaten piyasaya aydınlatıcı olarak değil de normal yüz pudrası olarak sürülüyor genelde. Gerçekten hem yüze uyguladığınızda bu ürün nerede başlıyor nerede bitiyor hiç belli olmuyor. Kesinlikle muadilleri gibi tipik bir ışıltı vermiyor, içinde herhangi belirgin bir ışıltı yok hatta. Fotoğrafta güzelliğini ve doğallığını daha iyi görebilirsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca Kim Kardashian’ın makyaj sanatçısının bazen bu ürünle göz altı kapatıcısı sabitlediğini biliyor muydunuz?

 

Kevyn Aucoin Makyaj

Kevyn Aucoin Makyaj

 

Let me begin with the Sculpting Powder. This one is by the far the most grey powder out there that is available to us mortals. The powder itself is very soft and very pigmented so I find that a light hand is imperative to make this baby work. However, when used with a light hand it will give you cheekbones you never knew you had and even the lightest of the lightest skin tones seem to get away with this colour as it has no orange in it at all.

The other one is the highlighter that Mario Dedivanovic (Kim K’s makeup artist) uses to set her concealer from time to time. The Celestial powder in Candlelight is by far the most natural looking highlighter I have ever seen. The texture is buttery soft and finely milled, it blends into the skin like a dream. When you compare it to the other highlighters you will see the difference.

 

xox