Kiko Makyaj Malzemeleri Denemeleri – Kiko Makeup Trials

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko makyaj malzemeleriyle ben biraz gecikmeli olarak tanışabildim. Böyle bir markanın varlığından da önceden İtalya’ya gitmiş olmama rağmen açıkçası ilk defa takip ettiğim birkaç blogdan haberim oldu. Okuduğum bütün bloglarda da gayet olumlu şeyler okuduğum için zaten çok denemek istiyordum. Bayram tatilinde annemle babamın Milano’ya gideceklerini öğrendiğimde, annemden bana birkaç ürün almasını rica ettim. Aslında ben de aynı tarihlerde Londra’da olduğum için oradan da alabilirdim, zira Kiko makyaj malzemeleri sadece İtalya’da değil, İngiltere, Ispanya gibi birkaç farklı ülkede de satılıyor; ancak ben yine de annemden almasını istedim.

I discovered Kiko Makeup much later than probably any other makeup enthusiast. And what is more, when I first got to learn about it, it was not from a makeup counter but from some of my favourite blogs. Kiko caught my eye first when it hit the British shores earlier this year for the first time and fellow British beauty bloggers wrote often about how smitten they were with this Italian makeup brand. The more I read amazing reviews about numerous products, the more I wanted to try stuff from this brand. Finally when I learned my mum and dad were to visit Milan over the holidays, I thought it was the perfect opportunity for me to ask my mum to pick some products for me from Kiko.

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko Makyaj Malzemeleri

 

Annemin zevkine kesinlikle güveniyorum bu tip konularda, bu yüzden seçeceği ürünler konusunda hiçbir şüphem yoktu ancak yine de yönlendirme yapmadım desem yalan olur. Bir kere kesinlikle heryerden harika olduğu duyumları aldığım kalem şeklindeki krem farlarından denemek istiyordum. Bunların adı ‘Long Lasting Stick Eyeshadow‘ olarak geçiyor. Hayalimde mürdüm-kahve bir ton vardı (MAC Satin Taupe gibi), annem sağolsun aklımı okuyup tam istediğim rengi bulup almış. Eğer Kiko makyaj malzemelerinden birşeyler denemek istiyorsanız, bu kalemlerden kesinlikle edinmelisiniz. Gerçekten inanılmaz kalıcılar ve aynı şekilde renkleri de beklenmeyecek kadar canlı. Ben bu rengi altına hiçbir far bazı kullanmadan sürdüğümde rahat 8-9 saat hiç bozulmadan kullandım ve gün sonunda hiçbir toplanma, bozulma vs yapmamıştı. Kalemi göz kapağımın mobil bölümüne sürüp, kenarlarını MAC 217 fırça ile dağıttım. Krem far belli bir süre sonra kuruyup kendini sabitlediği için dağıtırken biraz hızlı çalışmak gerekiyor, ancak panik yapılacak kadar kısa bir süre değil bu kuruma süresi.

Lip balm’a gelince, bir arkadaşımdan bu spesifik ürünün methini baya duymuştum. Tam adı aslında Kiko makyaj ın web sitesinde ‘pH Lip Enhancer‘ olarak geçiyor. Roaccutane kullanımım neticesinde edindiğim inanılmaz kuru dudaklar sayesinde, zaten rujlardan ziyade sürekli yumuşatıcı balm’lar peşindeyim. Bu ürün tabiri caizse cuk oturdu. Aslında çok da farklı bir olayı yok, tipik dudağınıza göre renk değiştirip hafif pembemsi bir ton alan stik formunda renksiz bir nemlendirici. Nemlendiriciliği fena değil, kullanıp bitireceğimi düşünüyorum ancak koşun alın diye bir baskı yapamayacağım bu ürün konusunda. Beni gerçekten tavlayan tek özelliği muhteşem kokusu oldu bu ürünün. Eğer tatlı, vanilya kokulu dudak ürünleri hoşunuza gidiyorsa (MAC rujlarının kokusu örnek olabilir) denenebilir. Ayrıca bu lip balm ı bir ara Kiko makyaj ın web sitesinde en iyi satanlar arasında gördüğümü hatırlıyorum!

Beni gerçekten şaşırtan Kiko makyaj ürününe aslında pek de makyaj malzemesi denilemez. Yüzüme yaz-kış demeden her gün istisnasız sürdüğüm birşey varsa o da güneş koruyucu faktörlü krem. Üstelik bu güneş koruma faktörü konusunda oldukça sıkıyım ve 50 faktörün altında birşey kullanmamaya dikkat ediyorum. Hal böyle olunca, güneş koruma faktörü yüksek olan kremler söz konusu olduğunda epey bir tecrübem var. Kiko’dan aldığım bu ‘City Filter‘ adlı ürün, üzerinde yazdığına göre 50 koruma faktörüne sahip ve dokusu incecik, üstelik cilt üzerinde hemen emiliyor ve geriye kesinlikle yağlı bir his bırakmıyor. Bu ürünün bu dokusuna şaşırmamak gerekiyor aslında, zira Kiko makyaj bunu web sitesinde makyaj bazı olarak satıyor, ben gerçekten de buna kefilim bu kremin üzerine makyaj gayet güzel oturuyor yüze. En sevdiğim güneş koruyucu krem bu değil tabi ki ancak bu fiyata bu performans gerçekten şaşırttı beni. Bu kremin tek sıkıntısı üzerinde PA (UVA ışınlarından koruma) korumasıyla ilgili hiçbirşey yazmıyor oluşu. Kremlerin üzerindeki SPF ibaresi (Sun Protection Factor) sadece UVB ışınlarından koruma seviyesini belirtiyor. PA genelde, PA ibaresi ve yanında beliren “+” işaretleriyle ifade ediliyor. Ne kadar çok ‘+’ olursa o kadar iyi derecede koruma sağlıyor diye düşünülebilir. Benim denk geldiğim en yüksek UVA koruması ‘PA ++++’ idi.  Yazın ortasında kullanılacak bir krem değil netice itibariyle ancak bu fiyata bu performans yine de harika. Kışın kesinlikle severek kullanacağım.

Although I absolutely trust my mums judgement in these kinda situations I would be lying if I said I did not do my research beforehand. One thing I thought I had to try from Kiko was their stick eyeshadows that come in a pencil form. Most people already compared these to the by Terry versions and these won by a mile. When this price tag comes to meet this kind of performance, one cannot possibly be indifferent! I asked my mum to pick a taupe-y bronze-y shade (think MAC Satin Taupe) for me and I have to give credit to her, she did an amazing job picking the exact colour I had in my mind. These eyeshadow sticks are very easy to apply, they do not budge even without a primer on my oily eyelids for 9-10 hours straight. I blend the shadow before it sets with a MAC 217 and I am all set for the rest of the day. The colour is actually so gorgeous on its own that it looks like I even bothered with a crease colour.

The lip balm was actually another one of my friends’ recommendations. Its full name is ‘pH Lip Enhancer’ and it claims to change colour depending on your lips. This balm was nice and moisturising, it was clear on application and it does turn to a nice glossy pinky shade on your lips. I did not find this to be all that revolutionary however, thinking about my latest lip balm addiction (due to Roaccutane) I will most definitely be using this baby up. I fell in love with the smell of this product though, if you are into your sweet vanilla scents on a lipstick, you will probably love this as much as I do. 

Now what surprised me most about my purchases from Kiko was this sunscreen called City Filter. It is a sunscreen that has spf 50 and it is paraben free. I did read good reviews about this makeup base but I really was not expecting it to be this light. This sunscreen absorbs very easily and does not leave an oily residue behind, making it a very nice makeup base. I am not sure about how much oil it contains as it does not state that it is oil free however I am planning to look into that. Another fishy aspect of this cream is that it actually does not say anywhere how much of UVA protection it offers (tha part that states “PA” following with some +s). I probably will not be using this during the summer but I am sure it will make a lovely makeup base for the less sunny days.

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko Makyaj Malzemeleri

Kiko makyaj ürünleri, en azından benim denediklerim, beklentilerimin oldukça üzerinde çıktı. Bundan sonra fırsatım oldukça yurtdışındayken en azından gidip incelemeyi düşünüyorum. Ürün yelpazeleri oldukça geniş, birçok far, oje, cilt bakım ürünü ve diğer envai çeşit makyaj malzemeleri mevcut. Ben eğer fırsatınız varsa mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyorum. Herkes kanımca zevkine uygun birkaç parça birşey bulabilir.

Kiko makeup really has a ton of different products and colours to offer to makeup enthusiasts around the world. So far I am quite impressed with the quality of their products. They are paraben free, most of the colours have good pigmentation and they have a huge variety of textures and finishes. At this price point who could argue with that?

xox

  • Serra Niğdeli

    merhaba,

    floransa’da yaşayan bir arkadaşım kikoları türkiyeye ulaştırıyor.

    http://instagram.com/ciao.fi

    bir göz atmanızı tavsiye ederim.