La Mer Kapatıcı – La Mer Radiant Concealer

La Mer Kapatıcı – La Mer Radiant Concealer

Bugün sizlere inanılmaz beklentilerle aldığım bir kapatıcı hakkında yazmak istiyorum. Her deneyenin yere göğe koyamadığı, öve öve bitiremediği bir kapatıcı bu La Mer kapatıcı – Radiant Concealer.

Birçok yabancı blogda o kadar iyi şeyler okudum ki bunu denemek için gerçekten çok sabırsızlanıyordum. Bir de La Mer özellikle anti-aging konusunda başarılı ürünleri olan bir marka, yüz tipim itibariyle gözlerim gülünce minicik kaldığı için göz çevremde bol miktarda çizgi mevcut, bu yüzden kesinlikle çizgi bakımı konusunda iyi bir performansı olacağını düşünmüştüm. Lafı uzatmadan düşüncelerime geçiyorum.

 

Today I want to talk about a very much raved product, La Mer Radiant Concealer. After reading so many sparkling reviews on this my expectations were sky high, needless to say I was thoroughly disappointed. Let me count the ways.

 

La Mer Kapatıcı - La Mer Radiant Concealer

La Mer Kapatıcı – La Mer Radiant Concealer

La Mer Kapatıcı - La Mer Radiant Concealer

La Mer Kapatıcı – La Mer Radiant Concealer

Öncelikle renk seçenekleri sadece 3 tane (Light, Medium, Dark) ve gerçekten tonları çok açık. Ben çok açık tenli bir insan değilim, buna rağmen biraz uğraşsam aldığım ‘medium’ rengi göz altımda Bülent Ersoy havası yaratabilir, o kadar beyaz. Alt tonu bende olan Medium renginin, oldukça pembe. Yapısı misal Bobbi Brown kapatıcıya kıyasla oldukça kuru, kremden pudraya dönüyor hissi var. Benim yağı cildimde kötü değil bu ancak eğer kuru göz çevreniz varsa altına iyi bir nemlendirici krem sürmeden çok fena durabilir. Sürdükten kısa bir süre sonra mat bir görünüm alıyor. Güneş koruma faktörü olarak spf 25 mevcut, bu iyi, ancak gece flaşlı fotoğraf çekileceğiniz bir yere giderken, aman dikkat edin, bembeyaz çıkabilir göz altlarınız. Beni en çok hayal kırıklığına uğratan kısım ise, çok fena çizgilerime dolması oldu. Her kapatıcıyı çizgilenmeye çok müsait bir göz çevrem olduğu için ince bir pudra ile sabitliyorum genelde, bunu sabitlememe rağmen 3-4 saat sonra hayatımda görmediğim kırışıklıkları ortaya çıkartır bir vaziyete geliyor. Burada ne yazık ki çok net bir fotoğraf çekemedim dışarıda olduğum için ancak yine de biraz olsun çizgilerime dolmuş hali görülebilir.

Neticede eğer sadece sivilce kapatmak için kullanacaksanız kuru dokusu ve güneş koruması olduğu için güzel olabilir, ama göz altlarınıza süremediğiniz bir kapatıcıya bu kadar para vermek anlamsız bana kalırsa.

 

La Mer Kapatıcı - La Mer Radiant Concealer

La Mer Kapatıcı – La Mer Radiant Concealer

The first downside is the extremely limited shade range, this product comes in only 3 shades being Light, Medium and Dark. If you are anywhere darker than a Mac NC/NW35 these would not really work for you so I would highly suggest you give them a try before buying. I have the shade Medium and I can only use it underneath my eyes and even though my skin is not very fair, it looks quite glaringly light there. There is spf 25 which is good but I think the sun protection in the formula makes it a little too drying. The concealer itself feels rather smooth to put on and blends fairly well and it has a feeling of a cream to powder finish. It sets to a semi-matte finish after 5-6 minutes. I used it with a light dusting of powder as I have a tendency to crease there. Now as La Mer brand is famous for its anti-aging products, my initial thought was that this product would be amazing for wrinkly skin, such as the skin around my eyes. Boy was I wrong! After only 3-4 hours it settled into my fine lines and I was a wrinkly mess! Honestly I tried blending, I tried blotting nothing worked. Sorry for the blurry pic but I do hope you get the idea! 

If you want to use this to cover spots only then go right ahead (although who would pay so much for a concealer that you can only use on your spots?) but otherwise I would skip this unless you have zero crow’s feet.

xox