Laura Mercier Caviar Stick – Kalem Far

Laura Mercier Caviar Stick

Laura Mercier Caviar Stick kalem farları muhtemelen birçoğunuz farklı bloglardan duymuştur, özellikle yabancı blog dünyasında gerçekten çok beğenilen ürünler ben de kesinlikle neden olduğunu anlayabiliyorum.

 

Today there is a product over here that most of you probably have been loving for a long time already. There is nothing new about these Laura Mercier Caviar sticks but I just wanted to give you my two cents about them as I thin they are simply phenomenal.

 

Laura Mercier Caviar Stick

Laura Mercier Caviar Stick

 

Bir kere Laura Mercier Caviar Stick farlar inanılmaz kolay sürülüyor, yapıları yumuşacık ama tek sürüşte yoğun pigmentli olduğunu ve opaklığını görebiliyorsunuz. Oldukça fazla renk seçeneği var, ben en çok kullanacağımı düşündüğüm ‘Amethyst’ ve ‘Khaki’ renklerini satın aldım. Açık renk bir far sürüp çıkmayı seviyorsanız bu şekilde kullanılabilecek çok güzel ışıltılı açık renkleri de mevcut. Kalem içersinde 1.64gr ürün var, bunları kapağını kapatmaya özen göstermeli diye düşünüyorum zira kanımca kurumaya meyilli olabilirler.

Bu kalem farlar oldukça kalıcı, yağlı göz kapağımda baz sürmeden 5-6 saat sonunda hafifçe kırışabiliyor ama bu bile harika bence performans olarak. Baz sürersem ise çıkana kadar herhangi bir sorun olmadan bozulmadan duruyor. Kalemleri ister tamamen dağıtıp toz farların tutunacağı şekilde ıslak bir baz oluşturmak için kullanabilirsiniz, ister üzerine bir renk eklemeden kendi halleriyle oldukları gibi de kullanabilirsiniz. Sürer sürmez 1-2 dakika içersinde dağıtmanız gerekiyor aksi halde far kendini sabitliyor. Netice olarak bence bu ürünler ha-ri-ka. Seyahat için de inanılmaz pratik, çantanıza atıp çıkabilirsiniz dağıtmak için bir fırçaya bile gerek kalmıyor. En fara sürmeyi beceremediğini düşünenler bile rahatça kullanabilirler.

 

Laura Mercier Caviar Stick

Laura Mercier Caviar Stick

 

Now these eyeshadows come in a stick form and every ‘pencil’ contains 1.64gr of product, which I find OK. The texture is a dream to work with, you can either blend it all over the lid for a nice base/a wash of colour, or just blend the edges to end up with a very easy, practical one eyeshadow look. The product sets itself after a couple of minutes so you do get plenty of play time and they blend very easily with a brush or simply with fingers. They have a nice colour selection to pick and choose; some nice dark shades as well as nice illuminating shades good enough to wear on their own during the day. I honestly think these are fool-proof even for the eyeshadow novices. Definitely a huge ‘thumbs-up’ from me!

xox

  • Çiseren Korkut Koç

    Cok merak ettigim bir urundu bu. Bobbibrown mu laura mi diye dusuburken sanirim buna karar kilacagim.. Yalniz renk secmek cok guc :(((