Londra Makyaj Alisverisi – London Makeup Shopping

Londra Makyaj Alışverişi

Bu bayram tatili oldukça uzun olduğu için epey önceden Londra’ya gidip arkadaşlarımı ziyaret edeceğimi ve çok sevdiğim şehirle hasret gidereceğimi planlamıştım. Açıkçası söylemeliyim ki Ekim ayı yaklaştıkça daha da heyecanlandım, daha da mutlu oldum. Londra benim için yeni bir şehir değil, zira Londra’da 4 sene üniversite okurken yaşadım. Londra’nın açıkçası ben öğrenciyken baya keyfini çıkardım, bu yüzden ‘keşke o yıllarıma geri dönüp Londra’da yaşasam’ diyemiyorum ancak Londra söz konusu olduğunda gerçekten çok özlediğim bir unsur var ki o da alışveriş! Özellikle Londra makyaj söz konusu olduğunda gerçekten inanılmaz bir cennet. Türkiye’ye döndüğümde birisi bana Londra makyaj alışverişini özleyeceğimi söylese pek inanmazdım ama insan özlüyormuş! Sizlerle seyahatimden olan birkaç Londra makyaj fotoğrafı paylaşmak istiyorum. Bir yandan da aranızda bir Londra seyahati planlayan olursa Londra makyaj alışverişi konusunda bilgisi olabilir.

After being away from one of my favourite cities in the world for over 2 years, this time I was just simply too excited to go back. London is not actually a new city to visit for me as I spent all my uni years right in the central, which basically meant I knew all the shops and where to visit! London is really is a makeup addict’s heaven as there is a huge variety of brands and new stuff to try. London is a shoppers paradise full stop actually!

Londra Makyaj Alışverişi

Londra Makyaj Alışverişi

Ilk önce kanımca Covent Garden semtine yeni açılmış dev Chanel makyaj mağazasından bahsetmemek olmazdı. Yeni açılmış diyorum ama sanırım en fazla 1 sene oldu açılalı. Açıkçası bu fotoğrafı daha yakından çekmeye cesaret edemediğim için (fotoğraf çektirmemek konusunda biraz katı olabiliyorlar) uzaktan paparazzicilik oynamak durumunda kaldım. Mağazanın içi gerçekten harika. Sınırlı sayıda üretim dev Chanel No5 parfümlerden tutun, en yeni koleksiyonlara ve şimdiye kadar çıkmış bütün oje renklerine kadar herşeyi bulabilirsiniz. Buradan aldığınız ürünleri de özel olarak paketlediklerini belirtmeliyim.

Bu kadar üst segmentte bir markadan sonra size Londra’daki asıl favori Londra makyaj vahamı paylaşmak istiyorum. Mevzu bahis mağaza sadece Londra sınırları içersinde değil bütün Britanya adası ülkelerinde bulabileceğiniz meşhur Boots adlı mağaza. Boots’u Boyner ile Gratis veya Watsons’ın birleşimi gibi düşünebilirsiniz. İçersinde hem oldukça uygun fiyatlı markalar, hem de bildiğimiz tipik Estee Lauder, Benefit, Smashbox gibi markalar da var. Tabi ürünleri sadece makyaj malzemesi ile sınırlı kalmıyor, gerçekten güzellik ve bakım namına her türlü ürünü bulabilirsiniz. Saç bakım ürünlerinden tutun, makyaj aksesuarları, elektronik saç şekillendiriciler ve eczane bölümüne kadar herşey var. Tabi ki bu kadar geniş bir ürün gamı sadece büyük mağazalarda var fakat daha ufak Boots’larda bile özenle seçilmiş, ‘ortaya karışık’ ürünler bulabilirsiniz. Boots mağazalarında da yine gizli çektiğim fotoğraflar için kadrajlarım affola.

Of course I had to mention the massive Chanel store that just opened (around a year ago) in the heart of Covent Garden. This store has everything from gigantic Chanel No5 perfume bottles to every single nail polish shade that the brand came up with. I have to mention also that every single item bought from this shop that is dedicated to makeup and cosmetics only, is wrapped with very nice tissue paper and put in a very snazzy Chanel shopping bag! P.S I had to play paparazzi to take the below shot as they are not very welcoming for enthusiastic touristy photographers.

After mentioning such a luxury makeup and cosmetics brand, lets take it down a notch shall we? My absolute favourite shop to buy cosmetics in London has to be Boots by far. Boots is a really amazing shop that has all the high end brands as well as all the amazing drugstore makeup brands one could possibly ask for. Bourjios, Rimmel, Sleek and Revlon only to name a few. Hair care, skincare and even hair styling tools can be found in larger Boots stores, not to mention the pharmaceutical pills. The fellow Londoners actually benefit from a very nice gift card that you collect points. One can also find quite often some nice coupons that give discounts.

Londra Makyaj Alışverişi

Bourjois Makyaj Standı

Londra Makyaj Alışverişi

Revlon Makyaj Standı

Londra Makyaj Alışverişi

Rimmel Makyaj Standı

Londra Makyaj Alışverişi

Sleek Makyaj Standı

Londra Makyaj Alışverişi

L’oreal in yeni çıkarttığı fondöten standı

Gördüğünüz gibi bizim buradaki minicik makyaj standlarından çok farklı Boots mağazalarındakiler. Fiyatlara gelince, kesinlikle buradan çok daha uygun fiyata alışveriş yapabiliyorsunuz. Örneğin İstanbul sınırları içersinde 50 küsür TL fiyatı olan Bourjois Healthy Mix fondoten, Londra’da 8 pound (25 TL civarı) gibi bir para. Kozmetik ürünleri genelde İngiltere de ülkemize kıyasla daha ucuz, fiyatını geçtim çok daha fazla ürün çeşidi olduğu kesin. Boots mağazalarında takma kirpik bölümündeki heyecanımı fotoğraftan anlayabilirsiniz umuyorum :)

You can see me below, barely containing my excitement in the false lash isle :)

Londra Makyaj Alışverişi

Londra Makyaj Alışverişi

Aldıklarıma gelince, zaten Londra makyaj alışverişimi abartmadan birkaç ihtiyacımı alacağım şekilde planlamıştım. Bourjois’dan yeni çıkan Happy Light adlı fondöteni denemeyi zaten çok istiyordum. Meşhur cilt bakımı gurusu Caroline Hirons un öve öve bitiremediği saf halde hyaluronik asit içeren Hydraluron adlı krem de sepetime eklendi tabi. Bunun yanında Lisa Eldridge favorisi olan (ve aslında O’nun tasarladığı) No7 Nude dudak kalemi de benimle geldi. Soap and Glory markasından birçok yerde iyi şeyler duyduğum ‘One Heck of a Blot’ adlı pudra da alışverişim arasına girdi. Bunların yanında burada önceden bahsettiğim (buraya tıklayarak okuyabilirsiniz) Charlotte Tilbury koleksiyonundan birşeyler almamak olmazdı ve uzun uzun düşündükten sonra en iddiali olduğu ürünü yani göz kalemini almaya karar verdim. Illamasqua’dan da arkadaşımın mutlaka denemem gerektiğini söylediği, hem kontür için çok ideal bir renk olan hem de far olarak tonunu beğendiğim ‘Heroine’ i sepetime attım (şimdilik gördüğüm kadarıyla neredeyse Kevyn Aucoin’ın kontür pudrasıyla aynı renk!). Bu ürünlerle ilgili tabi ki en kısa zamanda  yorumlarımı denedikçe yazacağım!

To be honest I planned quite carefully what I wanted to buy from London. My hauling was not to be excessive and hence decided to buy only few things that I had my eyes on for a long time. I, of course, wanted to try the new foundation from Bourjois called Happy Light which got rave reviews all over the blogosphere. Caroline Hiron‘s favourite skincare item that has the purest form of hyaluronic acid, Hydraluron came with me too. A Lisa Eldridge makeup bag staple No7 Lipliner in Nude (she designed this for her own wear!) was bought obviously. A dear friend’s recommendation was an eyeshadow from Illamasqua called Heroine found its way into my shopping bag. This actually was designed as an eyeshadow but my friend swore that it was the best contour colour she ever tried. From what I can tell until now it looks very similar to Kevyn Aucoin’s contour powder. Soap and Glory’s ‘One Heck of a Blot’ was bought purely from necessity as I forgot to pack a powder but it was a good choice I think. And finally, Charlotte Tilbury’s famous eye pencil was added to my bag too. Stay tuned for all the reviews in the upcoming weeks!

Londra Makyaj Alışverişim

Londra Makyaj Alışverişim

xox

 • Esma Nur Erdal

  Merhaba Hydraluron icin ne dusunuyorsun memnun kaldin mi

  • Merhaba,
   Hydraluron inanılmaz kuru ciltler için iyi bir nemlendirici altı bence, ama benim cildim o kadar kuru olmadığı için açıkçası olmazsa olmaz diyemiycem. Sadece kışın kullandım, yazın cildim zaten hiç kuru olmuyor. Ama kuru cildiniz varsa tavsiye ederim, nemlendiricinin etkisini kesinlikle arttırıyor.
   Sevgiler