Makyaj Alısverisi #1 – My high end makeup haul #1

makyaj alısverisi

Uzun süredir almak istediğim birkaç makyaj malzemesi vardı. Geçen gün bu ay nispeten az para harcamış olduğumu görünce, listemdekileri almak için iyi bir bahane bulmuş oldum!

makyaj alısverisi

Makyaj Alısverisi

Aslında almak istediğim rujun, rimelin vs genelde hep önce internetten araştırmasını yapıyorum. Forumlarda ürün hakkında yapılan yorumları okuyorum, ürünü kullanan insanların cilt tiplerini, cilt tonlarını kendimle kıyaslıyorum. Bu sayede bir ürünü açıkçası almadan önce sevip sevmeyeceğimi aşağı yukarı kestirmiş oluyorum. Eğer herhangi bir blogda da çok iyi yorum yapılan ürünlere denk gelirsem bunları mutlaka denencek listeme ekliyorum. Bu aldığım ürünler de bayadır listemde olan ürünlerdi. Makyaj alısverisim ve aldıklarım şöyle:

Lancome Art Liner (Black), Lancome Hypnose Drama Mascara (black), Kanebo Sensai Vibrant Creme Colour ruj VC15 (Ususakura renginde), Chanel Paradoxal oje, YSL Rouge Volupte 7 (Lingerie Pink), Nars Larger than life eye pencil Via veneto (siyah) ve Rue Bonaparte (krem rengi).

makyaj alısverisi

Makyaj Alısverisi

Lancome Art Liner benim hep beğenerek kullandığım bir ürün, en son aldığım Estee Lauder Double Wear liquid Eyeliner ile buna ihanet etmiştim ancak artık eski favorime geri döndüm. Lancome Hypnose Drama rimel de aynı şekilde, Hypnose’un normal versiyonu hiç hoşuma gitmiyor ancak ‘Drama’ versiyonu harika volüm veriyor ve kirpikleri kıvrık gösteriyor. Sensai Vibrant Creme Colour ruj’u bir yurtdışı seyahatimde deneyip bayılmıştım ancak almamıştım kısmet bugüneymiş. Harika bir pembe-mor ruj. Chanel Paradoxal ise benim bayıldığım bir renk, önceden Chanel ojeye bu kadar para vermeye kıyamadığım zamanlarda Sevil’in kendi oje markası Sevilla’dan benzer bir rengi almıştım ancak gerçekten formülü Chanel kadar güzel değildi. Nars Larger Thank Life kalemlerin methini neredeyse herkesten duyuyordum, bunlar hakkındaki düşüncelerimi yakın bir zamanda paylaşacağım zaten. YSL Rouge Volupte ruju ise pembemsi bir ten rengi olarak deneyip beğenmiştim. Dudağımda denediğimde eve gelip aslında kullanması oldukça zor bir renk olduğunu anladım, bununla ilgili fikrimi de yakın zamanda paylaşmayı umuyorum.

 I had some products that had been on my wish list for quite some time. Lancome Art liner was an old favourite, after betraying this with Estee Lauder Double Wear liner, I am back on this and very glad to be so. Hypnose Drama is the same, although I hate the regular Hypnose Formula, this one I love, as it curls and adds volume. Sensai Vibrant Creme Colour in Ususakura (VC15) first struck me while on holiday but managed to buy it just now. It is a bright pink violet lipstick. Chanel Paradoxal is again an old favourite, I bought the dupe last year but seeing how much I used it I bit the bullet and bought the real thing finally. Nars pencils have been on my wish list for ages as everybody raves about how long lasting they are. And finally YSL Rouge Volupte Lingerie Pink was spotted by moi while trying out pinkish nude lipsticks. It looked gorgeous when swatched but turns out it is actually quite hard to wear. Look out for reviews!

xox