Makyaj Alışverişim #2 – High end Makeup Haul #2

Makyaj Alışverişim #2 – Makeup Haul #2

Son zamanlarda aldığım birkaç parça makyaj malzemesini sizlerle paylaşmak istiyorum, bu ürünleri bir seferde değil de birkaç aylık bir süre içinde satın aldım ve hepsini de kullanma fırsatım oldu, dolayısıyla ilk izlenimlerimi de sizlerle paylaşmak isterim. Karşınızda makyaj alışverişim :

 

Makyaj Alışverişim #2 - Makeup Haul #2

Makyaj Alışverişim #2 – Makeup Haul #2

Dolce and Gabbana Stromboli Eyeshadow Duo: Bu ikili, bence hem gündüz hem gece kullanılabilecek, alıştığımız natürel tonlardan biraz daha farklı harika bir far ikilisi. Aşırı pigmentasyonu yüksek değil ancak bu bana kalırsa kötü bir özellik değil çünkü hem çok doğal duruyor, hem de dağıtması ve kullanımı çok kolay. Molly Sims bile sevmişse daha ne demeliyim bilemiyorum :)

By far the most user friendly day to night eyeshadow duo. If you are sick of the usual warm neutral tones then do give these a try. They are very easy to blend (although they feel a little dry) and because the colours are quite sheer they look very chic on the eye.

Dolce and Gabbana Tan Blush: Bu aslında bir allık değil de, kontür rengi. Gölgelemek için gerçekten ideal, hem rengi çok uygun, fazla sıcak değil, hem de dokusu ipek gibi yumuşacık. Dağıtması oldukça rahat ancak yine de size şeffaf renkli ve pigmentasyonu düşük gelmesin, sık kıllı bir fırçayla dikkatsizce uygulandığında sakal efekti yaratıyor (kendimden biliyorum)!

The most amazing contour shade that I have recently discovered. The texture is amazing, buttery soft and creamy, very easy to blend and pigmented just the right amount.

 

Makyaj Alışverişim #2 - Makeup Haul #2

Makyaj Alışverişim #2 – Makeup Haul #2

Giorgio Armani Luminous Silk Foundation: Bu benim ikinci şişem. Bu fondötenden asla vazgeçebileceğimi düşünmüyorum. Cildim ne zaman gözüme soluk ve kötü görünse, ne zaman özel bir yerlere gidiyor olsam her zaman ve sadece bu fondöteni kullanıyorum. Fotoğraflarda da, gerçek hayatta da cildi daha güzel gösteren bir fondöten bence yok. Düğünümde de kesinlikle kullanacağım fondöten bu olacak.

This is my second bottle of the stuff. Love this foundation to bits, it is basically good skin in a bottle. I will be using this foundation on my wedding day –  need I say more?

Too Faced Shadow Insurance Candlelight: Nispeten kuru dokulu bir far bazı, ışıltılı olması itibariyle far kullanılmayacak zamanlarda bile bence tek kullanılabilir. Göz kapaklarıma egzama yapmadı ki bu harika.

A very nice champagne toned eyeshadow base that you can also easily use on its own. It has a distinct yellow tone to it though so I would try first if your skin leans cool.

Bobbi Brown Blush Brush: Hakuhodo allık fırçam biraz tüy döküp eskimeye başladığı için bunu aldım. Yusyuvarlak olmadığı için kullanımı bence daha kolay. Bu fırça konusunda beni şaşırtan sapının aşırı uzun görünmesi oldu. Aslında baktığımda diğer Bobbi fırçalarıma kıyasla sapı aynı boyda ancak kıllarının sabitlendiği metal bölüm biraz uzun sanırım.

I bought this to replace my beloved Hakuhodo brush that is on its last legs. So far, so good. A soft, relatively dense brush.

Bobbi Brown Lipgloss Trio: Ne yazık ki iflah olmaz bir dudak parlatıcısı bağımlısıyım. Yılbaşı setleri arasında bunları görünce dayanamadım. Bobbi Brown lipglosslar eğer hafif yapışkan his sizi rahatsız etmiyorsa bence harika. Sıvı değil de jelimsi dokuları var, kalıcılıkları çok iyi, gayet güzel nem veriyorlar ve (yaşasın ki) kurabiye değil de nane kokuyorlar!

I am a confessed lipgloss addict and I just could not resist these during the sales. Bobbi Brown lipglosses are amazing if you do not mind your glosses to be a little sticky. They last for a good 3-4 hours, have amazing colour and smell of peppermint.

 

Makyaj Alışverişim #2 - Makeup Haul #2

Makyaj Alışverişim #2 – Makeup Haul #2

Laura Mercier Eye Basics Flax: Aşırı yağlı göz kapaklarınız yoksa güzel ince dokulu hafif ışıltılı bir göz bazı. 5-6 saatten uzun makyajınızı kullanacaksanız ve yağlı göz kapaklarınız varsa başka bir baz bunun altına şart, zira yine de kırışıyor çünkü. Farsız günler için Mac Painterly Paint Pot yerine bence çok daha güzel duruyor.

A very nice substitute for Mac Painterly Paint Pot for those no eyeshadow days to even out the eyelid area and conceal the veins.

Laura Mercier Metallic Cream Eye Colour Burnished Copper: Dağıtması kolay, kalem farlar kadar kalıcı olmayan ancak harika renk veren yoğun dokulu bir krem far. Kırışmamasını istiyorsanız kesinlikle bir far bazı ile uygulamak gerekiyor.

Now this is not really as long lasting as the caviar sticks but it looks amazing nonetheless. It is fairly easy to blend, does not set for a good 2 minutes and gives decent colour. If you have oily eyelids you do need to use an eyeshadow base though.

Makyaj Alışverişim #2 - Makeup Haul #2

Makyaj Alışverişim #2 – Makeup Haul #2

xox