Nars Adelaide Illuminator Aydinlatici – 2014 Bahar Koleksiyonu

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator aydınlatıcıya aslında ilk bahar koleksiyonlarını incelerken denk gelmiştim. Gelmiştim gelmesine de hiç özenip denemek isteyeceğimi düşünmezdim. Genelde bu kadar ışıltılı aydınlatıcılar kuru ciltler için gibi gelir bana hep, biraz daha yağlı cilde sahip insanların aydınlatıcıya pek ihtiyacı kalmıyor. Bir de üzerine simler eklendi mi zaten büyük olan gözenekleri daha da büyük göstermesi işten bile değil! Hal böyle olunca krem veya sıvı aydınlatıcılardan niçin kaçtığımı anlamışınızdır. Geniş gözenekten bol hiçbirşey yok bende.

 

I came across the Nars Adelaide Illuminator in a number of blogs during the first release of the spring collections. I have to say the colour was quite pretty but liquid and cream highlighters do not really get my attention. See I have oily skin, and when I say oily I mean it has all the lovely qualities an ordinary oily skin would have such as big pores and stuff. The glitter and the shimmer usually only highlights my pores even more making them look humongous and my skin produces its own ‘glow’ anyway. 

 

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı – Radiant Orchid 2014 Pantone rengi

 

Nars’ın hali hazırda mevcut koleksiyonda bulunan bu tip krem aydınlatıcılarını da denememiştim açıkçası, ancak bu son bahar koleksiyonunda çıkan Adelaide rengini mağazaya girip denediğimde gerçekten ilgimi çekti. Bir kere Nars Adelaide Illuminator bu senenin meşhur rengi Pantone Radiant Orchid için süper bir örnek. Tam da bu sene trend olacağı öngrülen soğuk pembe bir tona sahip. Çok da trendleri takıp ettiğimden değil de, zaten hoşuma giden bir tondur bu. Nars Adelaide Illuminator rengiyle benim gönlümü çelmişti belki ama benim şimdiye kadar bu kadar uzak durduğum bir ürün tipini almam yine de çok kolay olmadı. İki gün üst üste sabırlı Nars çalışanları eşliğinde mağazada fondötenimin üzerine elmacık kemiklerime uyguladım ve gün içersinde kullandım. Denediğim her iki gün de aynada kendime bakıp bakıp rengini ve duruşunu çok beğenince gidip tam boyunu satın almaya karar verdim.

 

 

I never really tried any of the liquid highlighters from the usual Nars range before but somehow this baby managed to get my attention. Probably because of the beautiful colour. I am a sucker for a cool toned Barbie pink anyway and this year we will be seeing the Radiant Orchid shade (the colour of the year, 2014) everywhere. Although I was quite keen to try the Nars Adelaide Illuminator, I did not take the plunge and buy the whole product immediately. I went into the Nars shop twice and asked them to apply it to my cheeks so I could take this out for a test drive. Both days I had this on my cheeks, whenever I caught a glimpse of myself in the mirror, I loved the artificial glow and all the grown up glitter this gives :) Needles to say, I bought the product on the third day.

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

 

Rengi çok güzel evet ancak beni asıl şaşırtan bu ürünün dokusu oldu. Bu kadar yoğun bir krem gibi duran aydınlatıcının ben böyle ince bir formülü olduğunu hiç beklemezdim. Nars Adelaide Illuminator aslında tam anlamıyla jelimsi bir dokuya sahip. Neredeyse su kadar ince ve cildinize kolayca yayılıyor. Uygulaması inanılmaz rahat. Ben şimdiye kadar parmaklarımla uyguladım ve dağıtırken hiçbir sorun yaşamadım. Bütün bunlara ilave olarak beni en çok etkileyen kısmı ürünün cildinizde kuruyor oluşu. Bu jelimsi formülü cildinize uyguladıktan kısa bir süre sonra ürün kuruyup kendini sabitliyor. Bu anlamda yaz için bence harika bir ürün. Bronz tenin üzerine allık ve ışıltı niyetine bunu sürüp çıkabilirsiniz. Ürünün içersindeki ışıltılar biraz büyük gelebilir eğer ince aydınlatıcıları seviyorsanız ancak yine de bir şekilde nispeten doğal durmayı beceriyor Nars Adelaide. Yazın biraz daha renk alınca fondötenimle karıştırıp uygulamayı düşünüyorum, umarım disko topu gibi olmam :)

 

 

The colour is gorgeous yes but what surprised me the most about this product was the formula. Once you squeeze it out the tube, you really do not think this dense cream-like product would be so light to blend but it is. Its not fluid-y at all. Nars Adelaide Illuminator has a very gel-like texture. This product blends like an oil-free lotion into the skin which makes it very wearable for oily gals like myself. I find it is best applied with fingers but a stippling brush would work very nicely too. The glitter particles are a little chunky but it somehow works. If you are into the really subtle highlighters though this might be a little over the top for you so thread carefully. I really think this would be gorgeous in the summer when I have a little more colour. Just a quick dab on the cheeks and you can run out the door. I even plan on mixing a little with my foundation for summer evenings, I am hoping not to shine like a disco ball in photos though!

 

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Nars Adelaide Illuminator Aydınlatıcı

Siz ne dersiniz? Nars Adelaide Illuminator’a bir göz atmayı düşünür müsünüz?

 

What do you guys think? Will you be taking a look at Nars Adelaide Illuminator?

 

xox