Nişan Makyajı – Actual Engagement Makeup

Nişan Makyajı – Engagement Makeup

Nişan makyajı mı fotoğraflarımızı fotoğrafçıdan ancak alabildiğim için bugün paylaşabiliyorum. Hatta makyajdan önce yukarıda beni bir gayret kahve yaparken görebilirsiniz. İki cezve kahveyi taşırdım ve bir fincan kahveyi de döktüm. Ne kadar soğukkanlıyım siz anlayın :) Affınıza sığınarak müstakbel eşimi bu fotoğraflarda kesiyorum, kendisinin bir makyaj blogunda görünmeye hiç niyeti yok.

 

I could only just receive the photos from my engagement bash so here I am sharing with you guys! The engagement party was so much fun and I am now just too happy for words. Lets have a look at the makeup shall we!

 

Nişan Makyajı - Engagement Makeup

Nişan Makyajı – Engagement Makeup

 

Nişan Makyajı - Engagement Makeup

Nişan Makyajı – Engagement Makeup

 

Makyajıma gelince, provadaki herşeyi tastamam kullandım diyebilirim, sadece makyaj bazı olarak ayrışıp sinirimi bozan Kiehl’s Micro-blur baz yerine bildiğiniz Benefit Porefessional kullandım.

Kullandığım rujun sonunda bir kaleme ihtiyacı olduğuna kanaat getirmiştim, fakat rujun tonu biraz zor bir kırmızı olunca kalem arayışım uzun sürdü diyebilirim. Sayısız dudak kalemi denedim ve en çok beğendiğim Estee Lauder den ‘Coral’ adlı kalem oldu. Siz de rujla tonlarının nasıl güzel uyduğunu görebilirsiniz. Ayrıca bu kalem saatler boyunca çıkmadı ve neredeyse yemeğin sonuna kadar rujum taze göründü. Aslında orijinalinde Lisa Eldridge’in kullandığı Chanel Intense Orange adlı kalemi aradım baya ancak sonunda bir çalışan bana artık üretilmediğini söylediğinde pes ettim.

Nişan makyajı ndaki bir diğer fiyasko Kryolan Derma Color makyaj sabitleme spreyinin tıkanıp yüzüme sıktığımda bembeyaz minik noktacıklar ve pütürler bırakması oldu. Bu neden başıma geldi anlamış değilim, anneme sıktığımda böyle olmadı kendi makyajımdan önce. Telaştan spreyin tıkalı ucunu temizlemedim belki de veya çalkalamadım diye düşünüyorum. Neyse ki biraz pütürlü hissetsem de yüzümü görüntüde hiçbir sıkıntı yoktu.

Takma kirpik uygulamasında hiçbir sorun çıkmadı. Alışık olduğum Duo siyah yapıştırıcıyı ve bayıldığım Mac 36 kirpiklerimi uyguladım. Herkes kirpiklerimin ne kadar doğal durduğuna şaşırdı.

Siz ne dersiniz? Kıvırabilmiş miyim?

 

Everything actually went according to the plan. The makeup application part was really not stressful for me I actually found it quite relaxing doing my makeup in the comfort of my own mirror. 

The engagement makeup was actually pretty much the same with the trial, but on the day I decided to use a different makeup base to the Kiehl’s one as it just separated on me and no matter how much shaking I did I just could not seem to fix it. I decided to go with my trusty Benefit Porefessional.

The lipstick was in the need of a proper pencil and I searched high and low to find the pencil Lisa Eldridge used on Keira Knightley but heard that it was discontinued. After some serious research I found that the Estee Lauder pencil in the shade ‘Coral’ was almost a better match to my lipstick. This baby stayed on for absolutely hours so I highly recommend it.

The lash application was smooth and as planned I used the Duo dark glue with some Mac 36 lashes.

The only real catastrophe in the makeup department was that somehow I managed to mess up my Kryolan Derma Color makeup fixer. This baby is normally a very good spray that literally sets your makeup for 10-12 hours. I am not sure how I managed it but (I think I forgot to shake it on the day or something) it just covered my face in tiny little white dots. After some serious panic-mode I managed to get rid of them.

What do you guys think? I think it does not look bad at all!

xox

  • j.d.

    Kıvırmak mı! Harika olmuş! ♥
    Ama müstakbel eşini çok merak ettim, ben gibi bi meraklıdan da bu beklenirdi zaten :D
    Bikaç küçük aksaklık çıkmadan günün tadı çıkmazdı ama, küçük şeyler ne de olsa. Yüzünün pütürlülüğü hiç belli olmuyor mesela fotoğraflarda :)
    Kahvelerde tamamen heyecandan, nolcak bak bir daha yapılıyor zaten kolayca :)