Phyto Sampuan ve Sac Kremi – Boyalı Saçı Nasıl Koruruz?

Phyto şampuan ve saç kremi

Saçlarım önceden de bu blogda bahsettiğim gibi oldukça zarar görmüş durumda. En az 3-4 ayda bir balyaj yaptırdığım için ve sık sık fön çektirip, maşa yaptığım için saçıma genelde baya özen göstermeye çalışıyorum. Kurumamaları için farklı ürünler kullanıyorum tabi ki ama bir de dikkat etmezsem başıma gelen bambaşka bir dert var ki bu da sarı saçımın turuncumsu bir ton alması. Saçımı genelde hep soğuk tonlarda bir sarı yaptırıyorum, yani saçım açıldıktan sonra küllü bir cila yapılıyor her seferinde.

Küllü renkleri kullananlar bilirler saçı yıkadıkça ve güneşin altında kaldıkça anında kızarır bu küllü boyalar. Küllü açık kumral yaptığınız saçlarınız bir bakmışsınız bakır olmuş! Bir kızıl renk kadar çabuk akmıyor tabi ki benim küllü boyam ancak yine de saçımın rengini elimden geldiğince korumak için Phyto sampuan ve saç kremi kullanıyorum.

My hair is, most of you must know by now, is quite damaged. I try and protect it as much as I can from heat styling and other environmental damage, however there is something else I need to watch out when my hair is in question. It is the colour. I like my hair to be blonde but I like a very specific blonde where it is not warm but really quite ashy. If you have an ashy dye job you will know that it is almost impossible to maintain it as the day it was first dyed, so I do whatever I can to minimise the chance of brassy locks. For this purpose I use shampoo and conditioner from the Phytocitrus range.

Phyto şampuan ve saç kremi

Phyto sampuan ve saç kremi

Benim kullandıklarım Phytocitrus serisinin şampuanı ve saç kremi. Özellikleri, boyanmış ve rengi açılmış saçlar için üretilmiş olmaları. Bu ürünlerin ikisini beraber kullandığımda gerçekten de saçımın tonunda yıkamaya bağlı bozulma oldukça az yaşadım. Tabi ki saçımın rengi hiç akmıyor ilk gün boyandığı gibi kalıyor diyemiycem ama kesinlikle farklı bir şampuan kullanırkenki vaziyetine göre baya gelişme var!

This pair is specifically designed for people with highlighted hair and they claim to help not fade your colour. Let me tell you something, these products really do work. While I know that it is impossible to maintain the colour exactly the same as the first day it was dyed but these products definitely do help the process.

Phyto şampuan ve saç kremi

Phyto şampuan ve saç kremi beraber kullanılmak için tasarlanmış bir ikili. Şampuan neredeyse hiç köpürmüyor ancak bu iyi birşey. Dermatologum köpüren şampuanların veya yüz yıkama ürünlerinin cildi yani bu durumda kafa derisini fazla kuruttuğunu söylemişti. Bu anlamda benim ürünlere güvenim daha da arttı. Şampuanın limonumsu portakallı bir kokusu var, saç kremi de biraz erkek after shave i gibi kokuyor desem  yalan olmaz herhalde. İkisinin de kokusu saçta ne yazık ki kalıcı değil, yıkama sonrası hemen uçup gidiyorlar.

The shampoo does not really lather up which means it does not contain sulphates so it is extra good for our scalp which is a bonus. It smells quite lemon-y ad the name would suggest, but the conditioner smells more like mens aftershave which I am not complaining about. The scents do not linger at all, they vanish almost as soon as you walk out the shower.

Phyto şampuan ve saç kremi

Phyto şampuan ve saç kremi

Fiyatları çok ucuz değil ancak saçımıza kuaförde döktüğümüz o kadar paradan sonra evdeyken gerekli bakımı yapmamak ayıp olurdu! Eğer rengi açılmış saçınız veya boyalı saçınız varsa, herhangi bir renk solması ve renk akmasından şikayetçiyseniz bence denemelisiniz. Sizin akan boyaya karşı kullandığınız bir ürün var mı?

While they are pricey to pick up as your regular shampoo and conditioner, I really refuse to wreck my colour after I spend so much money on it in the saloon. Do you have any highlighted hair favourites?

xox