Spa Rituals Oje ve Kurutucu – Spa Rituals Nail Polish and Top coat

Spa Rituals Oje

Amerika’da çokça rastladığım ancak hiç denemediğim bir marka olan Spa Rituals oje nin geçenlerde Boyner mağazalarında satışa sunulduğunu gördüm. Açıkçası Türkiye’ye farklı markaların gelmesi çok hoşuma gidiyor, haliyle Boyner de beni sevindirdi. Boyner bu markanın fena olmayan büyüklükte, oje dolusu bir standını getirmiş. Aslında Spa Rituals markası sadece oje üretmiyor ancak ojeleriyle ünlendiler diyebilirim. Spa Rituals, organik hammaddeler kullanarak tamamen vegan (hayvansal hiçbir madde içermeyen) ve zararlı, kanserojen maddelerden arınmış ojeler üretiyor. Ojelerin içindeki birtakim hammaddelerin (Formaldehyde, Toluene, Dibutyl Phthalate) oldukça zararlı olduğunu artık biliyoruz bu yüzden Spa Rituals ın felsefesini ben kesinlikle destekliyorum. Hal böyle olunca Boyner mağazasından birkaç Spa Ritual oje denemek farz oldu.

Spa Rituals is a brand I frequently came across in The States however never really got the chance to try it. When I saw that Boyner brought the brand to Turkey,  I was ecstatic, as it is a brand close to my heart that never uses any of the harmful nail polish ingredients (Formaldehyde, Toluene, Dibutyl Phthalate). Moreover, they mostly used organic ingredients that are completely vegan. Who can go wrong with that?! As a result, this time I had to give the Spa Ritual polishes a try.

Spa Rituals Oje

Spa Rituals Oje

Spa Rituals oje serisinden benim tercihlerim (aslında önceden kullandığım siyah ojemi bitirmiş olmam nedeniyle) siyah bir renk ve oje kurutucu cila oldu. Oje kurutucu cilayı aslında oldukça ümitsiz olarak aldım, zira önceki favorik Sally Hansen Insta-dry ciladan daha iyi bir performans sergileyeceğini hiç beklemiyordum. Beklentilerimin çok üzerine çıktı diyemem, Sally Hansen dan daha çabuk kurutup daha parlak bir netice vermiyor ancak yine de fena değil. İçeriğinde zararlı maddeler olmaması ve vegan olması beni asıl çeken yönü diyebilirim. Aşağıdaki fotoğraflarda siyah ojenin ve kurutucu cilanın beraber uygulanmış halini görebilirsiniz. Fırçası Dior ojelerin fırçası gibi geniş veya herhangi bir özelliğe sahip degil. Bildiğimiz ince oje fırçası (minik tırnaklara sahip olduğum için aslında bu benim tercihim.)

I bought the black version and the fast drying top coat. These choices were simply because I ran out of my favourite ones at home. Now, the black is quite nice, it applies opaque after two coats and leaves behind a nice semi-shiny finish. I did not expect the top coat to be a winner as I loved my Sally Hansen Insta-dry one too much however I can say I was pleasantly surprised by it. Do not get me wrong it is not as shiny as Sally Hansen and it does not take shorter to dry your nails but it gives me comfort to know that the polish is vegan and has no harmful ingredients. The brush is just a simple skinny nail polish brush (nothing like say a Dior one) which I actually do prefer as I have very tiny nails.

Bu ojeler pek de ucuz olmamakla beraber Essie markası ile kafa kafaya fiyatları. Essie kadar canlı bir renk skalası da yok açıkçası ancak ben yine de özellikle uzun süre tırnaklarımda kalacak bir oje sürüceksem nispeten daha az zararlı bir opsiyonu tercih ediyorum. Renkler arasında birkaç güzel simli, birkaç tane de güzel kırmızı gördüm. Koşup yarın birkaç rengini daha almam muhtemelen ama diğer ojelerim bittikçe bakmayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

These polishes do not come dirt cheap as the price is almost the same as Essie polishes. The colour selection is not as vibrant as the other brands (this has to be the consequence of natural pigments) however I did spot some nice glitter polishes and some nice reddy-crimson options. Now I would not run out to get some more, but I will definitely be checking more of the colours out as I go through some of my other polishes.

xox